13.08.2009 | Czytano: 1894

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji

W Liptowskim Mikulasu na jeziorze Liptovska Mara w dniach 7-9 sierpnia rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji w Żeglarstwie. Zawodnicy ścigali się w klasach Optimist, Europa, Laser Radial, Vaurien, 420 i 470. W zawodach oprócz Słowaków startowali regatowcy z Czech, Węgier, Słowenii, Litwy i Polski – łącznie ponad 200 zawodników.

Jedynym Polakiem w tradycyjnie najliczniej obsadzonej klasie Optimist wystąpił Szymon Knurowski z Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego w Nowym Targu. Niestety pogoda nie rozpieszczała zawodników. W ciągu trzech dni rozegrano tylko 3 wyścigi. W piątek udało się przeprowadzić jeden bieg w słabym wietrze około 4m/s. Po dobrym rozegraniu ostatniego kursu na wiatr Szymon wpłynął na metę jako 6. W kolejnym dniu regat pomimo przebywania na wodzie od godz. 9 do 19 komisji udało się przeprowadzić tylko dwa wyścigi przy wietrze 7-10m/s. Nasz zawodnik zajął odpowiednio 9 i 7 miejsce. Niedziela powitała uczestników lustrzaną powierzchnią jeziora. Po kilkugodzinnym bezskutecznym oczekiwaniu na jakiekolwiek podmuchy komisja sędziowie wywiesili flagi AP i A oznaczające koniec regat. Po podliczeniu wyników okazało się, że równe pływanie w czołówce pozwoliło zająć punktowane 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Słowacji. Wynik ten stanowi dobrą prognozę przed startem w rozpoczynającej się za 2 tygodnie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Wyniki: 1. Maros Baran, YC Martin, Słowacja, 2. Richard Kafka, YC Praha, Czechy, 3. Richard Rexa, Metropolita Kosice, Słowacja, (…) 6.Szymon Knurowski, PTŻ Nowy Targ, Polska.

PTŻ.

Komentarzereklama