05.03.2014 | Czytano: 711

Szaflary liderem

Po długiej feryjnej przerwie wznowiła rozgrywki ZALPS. W miniony weekend rozegrano trzy mecze. Były to na ogół spotkania bardzo wyrównane a dwa z nich zakończyły się tiebreckami.

W pierwszym meczu skazana na przegraną Tatra Sport postawiła twarde warunki Krempachom. Po porażce w pierwszym secie zresztą tylko 25:23 Tatra Sport wygrała drugiego seta do 21. Trzeci set zakończył się jednak wygraną wyżej notowanej drużyny na przewagi 16:14. Podobnie było w meczu Budorzy z Szaflarami. I tu pierwszego seta wygrały Szaflary 25:23, drugiego Budorze 25:21. W trzeciej partii Budorze prowadzili już 14:12, ale ostatecznie wygrały Szaflary 20:18. To zwycięstwo pozwoliło Szaflarom objąć przodownictwo w zakopiańskiej lidze z tym, że prowadząca dotychczas w tabeli drużyna COS Zakopane ma kilka zaległych spotkań a jej bilans to wszystkie wygrane mecze w stosunku 2:0. W trzecim spotkaniu Tuberoza wygrała wprawdzie 2:0 z Kościeliskiem, ale pierwszego seta drużyna reprezentująca zakopiański ośrodek wypoczynkowy wygrała tylko na przewagi 27:25.