23.05.2013 | Czytano: 947

Kto na podium

W Zakopiańskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej rozegrano przedostatnią kolejkę. W zasadzie tak jak w całych rozgrywkach niespodzianek nie było no może poza meczem Tatra Sport z Szaflarami. Drużyna Tatry Sport wzmocniona naszymi skoczkami narciarskimi braćmi Kubą i Maćkiem Kotami po ładnym i zaciętym meczu pokonała Szaflary 2:0.

Szkoda, że Kuba i Maciek mogą grać w siatkówkę w ZALPS sporadycznie tylko po sezonie zimowym w okresie roztrenowania, ale niech skaczą nam jak najdalej i jak najdłużej i dostarczają kibicom narciarstwa w Polsce mocnych wrażeń.

Krempachy opóźnione Zielonoświątkowymi korkami wpadły na halę na pięć minut przed odgwizdaniem walkowera i bez rozgrzewki pokonały Kościelisko również 2:0

Szlagierem kolejki miał być mecz COS - u z IPA Kia Wadowski ale ciekawie było tylko w pierwszym secie zakończonym do 23 dla COS. W drugim IPA nie była w stanie stawić oporu i przegrała gładko do 11, COS nie przegrał w tym sezonie jeszcze ani jednego seta.

Bez niespodzianki było też w meczu Restauracji Tuberoza z Budorzami zakończonym takim samym rezultatem jak pozostałe mecze w tej kolejce.

Pierwsze i drugie miejsce już od paru kolejek jest rozstrzygnięte, walka toczy się o trzecią medalową lokatę. Aż trzy drużyny zachowały szansę na brązowy medal, wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Jest jeszcze jedna niewiadoma, czy siatkarze reprezentujący COS Zakopane wygrają ligę bez straty seta. Mają za rywala aktualnego wicemistrza Tuberozę.

Wyniki:
Tatra Sport - Szaflary 2:0 (25:19, 25:23)
COS - IPA 2:0 (25:23, 25:11)
Spisz Krempachy - Kościelisko 2:0 (25:14, 25:21)
Restauracja Tuberoza - Budorze 2:0 (25:10, 25:8)

Ostatnia kolejka ZALPS sezonu 2012/2013 zostanie rozegrana w sobotę 25.05.13: Krempachy – Tatra Sport godz. 15:30 (sędziują Budorze), Budorze - Kościelisko 16:30 (sędziują Krempachy), COS – Tuberoza 17:30 (sędziuje Kościelisko), IPA - Szaflary 18:30 (sedz. COS).