01.05.2009 | Czytano: 1141

W tumanach kurzu

W Tarnogórze rozegrano trzeci ogólnopolski wyścig o Puchar Ziemi Leżańskiej w MTB. Wzięli w nim udział również kolarze z Podhala, którzy trzy razy stawali na podium.

Najlepiej spisała się młodziczka UKD Podwilk Monika Rapacz, która w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. Cały czas szła łeb w łeb z miejscową zawodniczką Karolina Stępień (Azalia Brzózka Królewska). Finisz w ich wykonaniu był niesamowity. O „ błysk szprychy” lepsza okazała się Stępień. Tuż za podium znalazła się Agnieszka Ceremon (Skomielna Biała), a dwie pozycje niżej sklasyfikowano jej koleżankę klubową Agnieszkę Bal.

- Trasa wyścigu była bardzo trudna, nie dość, że piaszczysta, to do tego dawno deszczu nie widziała. Za kolarzami unosiły się tumany kurzu, utrudniając widoczność jadącym z tyły. Na metę kolarze przyjeżdżali czarni jak węgiel – mówi szef ekipy Podwilka, Wiesław Czerniawski. - O kolejnym pechu może mówić Siarka, który znowu miał defekt i nie ukończył wyścigu. Zastąpił go w młodzikach Jakub Zamroźniak, który ukończył zmagania na piątej pozycji. Sporym sukcesem może poszczycić się Dawid Czerniawski, który w startował w Elite. Zajął dziesiąte miejsce, ale w orlikach sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

W tejże Elite świetnie pojechał Albert Głowa (Górskie Orły Nowy Targ). Łopuszanin był rewelacją ubiegłego sezonu. – To świetne miejsce. Miał bardzo mocnych rywali z Konwą, startującym w Pucharze Świata, na czele. Albert powoli wchodzi w sezon. Jest delikatnie prowadzony przez trenera Jacka Jaworskiego. Szczyt formy ma uzyskać na mistrzostwa Polski w lipcu – informuje szef grupy, Jan Blańda.
Na ósmym miejscu do mety dotarł w tej kategorii wiekowej Piotr Ceremon (Lubień Skomielna Biała), a na 11. miejscu sklasyfikowano kolegę zespołu Pawła Wacławika.

W Elite kobiet wystartowała Debora Jaworska (Górskie Orły) i zajęła ostatnie czwarte miejsce. Obsada tej konkurencji była najsłabsza. – Mistrzostwa Polski to jej główny cel – wyjaśnia Jan Blańda. – To był jeden z wyścigów przygotowawczych. Spokojnie ma budować formę i szczyt osiągnąć w lipcowym czempionacie.

Na najniższym stopniu podium stanęła Monika Żur (Skomielna Biała) po wyścigu juniorek młodszych. Zawodniczki UKS Podwilk – Sabina Zamroźniak i Alicja Pyrgies „wykręciły” odpowiednio szósty i siódmy czas wyścigu.

W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców najlepiej pojechał Bartłomiej Grzybacz (Górskie Orły), plasując się na ósmej pozycji. Na 22. miejscu finiszował Dominik Czerniawski (Podwilk).

– Bartek tym startem zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To był jego cel. Z wyścigu na wyścig jedzie coraz lepiej i zapowiada się, że również ten sezon będzie miał doskonały. Zrobił ogromne postępy. Objęty jest, razem z Emanuelem Piaskowym, szerokim szkoleniem trenera kadry Andrzeja Piątka. Obaj są pod jego skrzydłami – przekazuje Jan Blańda.

W rywalizacji juniorów na czwartej pozycji uplasował się Emanuel Piaskowy (Gorskie Orły). Tomasz Mach i Mateusz Czerniawski (obaj Podwilk) dojechali do mety na 11. i 14. pozycji.

Za to w juniorkach wychowanka Vigoru Łętownia, Agnieszka Spytkowska zdobyła brązowy medal.

Stefan Leśniowski

Reklama

Komentarze

reklama