20.11.2012 | Czytano: 1389

Wygrana COS-u w hicie kolejki

Hitem III kolejki w ZALPS był mecz aktualnego mistrza COS Zakopane z pretendentem do tytułu Restauracją Tuberoza. Było to bardzo zacięte i momentami wyrównane spotkanie zakończone jednakże zwycięstwem faworytów, czyli COS-u.

Przed rozgrywkami do zespołu COS zostali dokooptowani niektórzy zawodnicy z drużyny ubiegłorocznych wicemistrzów a poprzednio dwukrotnych mistrzów ZALPS Cienkich Bolków. W tej sytuacji COS z mocnej drużyny stał się jeszcze mocniejszym teamem i wystąpił przeciwko Tuberozie w swoim najsilniejszym składzie. Pierwsza część pierwszego seta to walka punkt za punkt, przy wyniku 10:10 przestał jednak funkcjonować odbiór Tuberozy i COS odskoczył na 6 oczek, pomimo dalszej wyrównanej gry COS powiększył przewagę i zakończył set wygraną 25:17. Do połowy drugiego seta prowadziła Tuberoza nawet 14:9, ale znowu coś się zacięło COS odrobił straty i wygrał 25:20.

W innych meczach IPA Kia Wadowski wygrali z Szaflarami pomimo niezłej i ofiarnej gry szaflarzan zwyciężyli zakopiańscy policjanci z IPA Wadowski. Prowadzenie w setach zmieniało się kilkakrotnie, ale ostatecznie końcówki należały do IPA i to oni schodzili z parkietu w glorii zwycięzców wygrywając 2:0 (25:22, 25:20).

Kolejne spotkanie mecz Budorzy z Kościeliskiem, był również bardzo zacięty, w którym prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. W pierwszym secie ostatecznie zwyciężyli na przewagi Budorze 27:25. W drugim secie Budorze dominowali już bardziej zdecydowanie, odskakiwali Kościelisku na parę punktów, nawet na 10, rywale gonili, ale ostatecznie zwyciężyli Budorze do 17. W następnym meczu punkty zostały niestety podarowane Spiszakom przez Tatra Sport. Kontuzja i sprawy rodzinne sprawiły, że, Spisz Krempachy mięli dziś wolną niedzielę i wygrali walkowerem.