25.06.2012 | Czytano: 969

Walka o awans do MLJS, MLTS i MLJM

AKTUALIZACJA: Mistrzowie Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w kategoriach trampkarzy, juniorów starszych oraz juniorów młodszych rozegrali pierwsze barażowe mecze o wejście do Małopolskich Lig.

Zdecydowanie lepiej poszło trampkarzom, którzy nieznacznie przegrali z Popradem Muszyna 1-2. Juniorzy Lubania w zasadzie pogrzebali swoje szanse na awans przegrywając z Glinikiem w Gorlicach aż 1-7. Ten wynik powinien bardzo zaniepokoić całe środowisko piłkarskie Podhala w kontekście pozyskiwania młodych piłkarzy z podhalańskich klubów do zespołów seniorskich. Jeżeli absolutny mistrz (Lubań w rozgrywkach PPPN tylko jeden mecz zremisował pozostałe wygrał) zostaje rozgromiony w Gorlicach to świadczy o bardzo marnym poziomie rozgrywek wśród juniorów starszych, a przecież z tych zespołów powinni rekrutować się zawodnicy dla zespołów seniorskich.

MLJT

Poprad Muszyna - Wolski Lubań Maniowy 2-1 (0-1)
Bramki: 55, 57 karny - 20 Kopytko.

Lubań: Arendarczyk - Gorlicki, Kuruc, Knapczyk, Jandura - Kowalczyk, Kamil Kasica, Firek, Potoniec - Hagowski, ponadto grali M. Kozioł, S. Kozioł, Krystian Kasica.

Gospodarze od samego początku prezentowali lepszy poziom, jedynak Lubań bardzo dobrze grał z kontry, po jednej z takich akcji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kopytko i ze spokojem trafił do bramki. Do przerwy Lubań zdołał utrzymać prowadzenie, lecz po zmianie stron zaczął się prawdziwy szturm na bramkę Lubania. Defensywa pękła w 55 minucie, szkoda tylko, że gospodarze zdobyli bramkę grając w jedenastu, pomimo tego, że kilka minut wcześniej jeden z graczy gospodarzy zobaczył czerwoną kartkę. Sędziowie nie zareagowali ani w trakcie meczu ani po, twierdząc, że liczba graczy była prawidłowa. Po tej bramce Lubań stracił wolę walki i po chwili stracił drugiego gola. Poprad utrzymał prowadzenie do samego końca. Wracając jeszcze do sytuacji z 55 minuty, najlepsze w tym wszystkim jest to, że trener gospodarzy tłumacząc się z tego po meczu wpisał w załączniku cytuje " wydaje się, że liczba zawodników w trakcie bramki na 1-1 była prawidłowa".

MLJS
Glinik Gorlice - Wolski Lubań Maniowy 7-1 (1-1)
7-1 Grela 90

Lubań: Sikora- Rusin, Budz, Ostachowski, Firek (70 Domian) - Klimczak, Bednarczk, M. Jandura, A. Jandura (60 Bukowski) - Dudek, Staszel (80 Arendarczyk).

Po pierwszej połowie powiało optymizmem, wiało nawet do 60 minuty. Lubań grał bardzo dobrze, miał mnóstwo okazji, lecz za każdym razem je marnował, już po pierwszych trzech kwadransach mogło być po meczu, po setce zmarnowali Dudek i Bednarczyk, ten drugi w 55 minucie znów zmarnował kapitalna okazję. Goście w 60 minucie wyszli na prowadzenie i potem robili już, co chcieli z naszym zawodnikami, może i na Podhalu da się wygrywać bez treningu, bo poziom mamy, jaki mamy, lecz chcąc grać baraże trzeba być przygotowanym na 90 minut, a nie jak nasi juniorzy na 60. Oby ta klęska dała do myślenia coś naszym zawodnikom....