20.06.2012 | Czytano: 4253

Waksmund mistrzem(+zdjęcia)

W Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Łopusznej odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w Mini Koszykówce. Tytuł mistrzowski wywalczyła Szkoła Podstawowa z Waksmunda, która w finale po zaciętym pojedynku pokonała gospodarza turnieju Szkołę Podstawową z Łopusznej, trzecie miejsce zajęła Szkołą Podstawowa z Klikuszowej. W zawodach brało udział dziewięć szkół gminy Nowy Targ (93 uczniów).

Szkoły, które zajęły miejsca 1-6 otrzymały puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe – piłki koszykowe. Ponadto wybrana została najlepsza zawodniczka turnieju, została nią Justyna Siuta z Lasku, a najlepszym zawodnikiem został Tomasz Waksmundzki z Waksmunda.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach eliminacyjnych zagrały mecze o miejsca I-III, natomiast drużyny z drugich miejsc, zagrały mecze o miejsca IV-VI. Pozostałe drużyny zakończyły swój udział w turnieju.

Organizator składa podziękowania na ręce Wójta Gminy Nowy Targ za możliwość przeprowadzenia turnieju oraz ufundowanie nagród, pani Dyrektor Zespołu Szkół za nieodpłatne udostępnienie sali gimnastycznej. Dziękuje także wszystkim opiekunom za szybkie przeprowadzenie zawodów.