18.06.2012 | Czytano: 2115

Ponad 200 uczestników(+zdjęcia)

Polska Biega to akcja zainicjowana przez naszą znakomitą sportsmenkę lekkoatletkę Irenę Szewińską trzykrotną złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich. Kolejna edycja tej imprezy w Zakopanem została rozegrana na trasach COS Zakopane.

Biegi w ramach akcji Polska Biega odbywają się na dystansie 3000 metrów. Zakopiańscy uczestnicy część dystansu pokonywali po nowo wybudowanej asfaltowej trasie narto rolkowej. W zawodach wystartowało ponad 200 uczestników. Był to bieg, w którym obok dojrzałych mężczyzn i kobiet uczestniczyli także bardzo młodzi zawodnicy ze szkół podstawowych Zakopanego i innych miejscowości powiatu tatrzańskiego. Najmłodszą grupę uczestników stanowili uczniowie z rocznika 2004 a najlepszym z nich był Jan Rzadkosz ze Szkoły Podstawowej nr 9 Zakopane-Harenda, który zajął 21 miejsce. Najstarszym biegaczem był natomiast Ryszard Budnik z Cichego, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 3 pozycji. Tylko nieco młodszy od niego Leszek Behounek, jeden z głównych organizatorów biegu ukończył zawody na 24 pozycji. Najwyższe 28 miejsce z pośród licznego grona pań zajęła Małgorzata Łukaszczyk z Murzasichla. Bieg wygrał uczeń Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych z Zakopanego Artur Kwiecień. Drugie miejsce zajął Albert Kujawa także z Zakopanego a trzeci był jak już wspomnieliśmy Ryszard Budnik. Po zawodach każdy z uczestników otrzymał los i po wpłaceniu 10 złotych mógł uczestniczyć w loterii fantowej, z której uzbierane pieniądze zostały wpłacone na rzecz fundacji opiekującej się osobami niepełnosprawnymi.