17.06.2012 | Czytano: 2708

Podium dla Adamczyka i Soliwody(+zdjęcia)

W sobotę 16 czerwca 2012 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-15. Swoją obecność zapowiedzieli najlepsi małopolscy szachiści, zawodnicy spoza Małopolski oraz szachiści z Ukrainy, Australii i Słowacji.

Na zwycięzców czekały cenne nagrody, w tym nagrody finansowe dla ośmiu najlepszych zawodników. Arbiter zawodów Wiesław Kasperek podkreślał niespotykany jak na Małopolskę bardzo wysoki ranking średni zawodników turnieju, co związane było z udziałem wielu zawodników z tytułami arcymistrza i mistrza międzynarodowego.

Organizatorami zawodów byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Małopolski Związek Szachowy w Krakowie. Patronat nad turniejem sprawował wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. W zawodach obowiązywał szwajcarski system rozgrywek na dystansie 11 rund. Czas gry wynosił na rozegranie jednej partii 30 minut (2x15).

Biorąc pod uwagę rangę turnieju bardzo dobry wynik uzyskali zawodnicy z naszego regionu. Paweł Adamczyk z Lipnicy Wielkiej zajął II miejsce w kategorii juniorów, a gimnazjalista z Krościenka Zygmunt Soliwoda, reprezentujący MLKsz Myślenice, zdobywając trzecie miejsce w tej samej kategorii.