03.06.2012 | Czytano: 1796

Prawie 800 biegaczy na Równi Krupowej(+zdjecia)

Prawie 800 uczniów i uczennic ze wszystkich typów szkół powiatu tatrzańskiego wystartowało Wiosennych Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywanych w ramach Dni Sportu Szkolnego tradycyjnej imprezie organizowanej w Zakopanem już po raz 36-ty.

Mimo, że były to mistrzostwa indywidualne prowadzona była także punktacja drużynowa oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w poszczególnych typach placówek oświatowo-wychowawczych. Zwyciężyli w niej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców reprezentanci: Szkoły Podstawowej z Nowego Bystrego, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Indywidualnie wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi byli w roczniku 2001-02: Martyna Stoch z SP 9 Zakopane-Harenda i Dariusz Orawiec z Gliczarowa Górnego medalista ubiegłorocznych mistrzostw województwa małopolskiego. W starszym roczniku 1999-2000 zwyciężyli: Karolina Styrczula z Dzianisza i Damian Zubek z Nowego Bystrego. Rywalizację gimnazjalistek zdominowały biegaczki narciarskie z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Wygrała Katarzyna Kęsek, przed Justyną Pradziad i Weroniką Walkosz. Wśród chłopców najlepszy był też biegacz Kamil Para przed łyżwiarzem szybkim Dawidem Burzykowskiem obaj z GMS. Trzecie miejsce w tej kategorii wywalczył ich kolega szkolny Piotr Szyszka. W zawodach licealistów i uczniów innych szkół ponadgimnazjalnych wygrali: Barbara Wetula z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 Zakopane i Klimek Walczak-Wójciak z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych piłkarz KS Zakopane.