20.05.2012 | Czytano: 2101

Klasa B:Na szczycie lepsza Skawa(+foto)

AKTUALIZACJA RELACJI I ZDJĘĆ: W podhalańskiej klasie B zachód i wschód po 18 kolejkach nadal trwa walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym regionie. W meczu na szczycie (gr. Zachód) drużyna Skawianin Skawa pokonała Bystre Nowe Bystre.

KLASA B - WSCHÓD
Spisz Krempachy – Przełęcz Łopuszna 4:5 (2:1)

Sędziował: Majewski Krzysztof z Bukowiny Tatrzańskiej

Spisz – Brzyzek G., Zygmond P., Pająk K., Bizub P., (46 min Surma P.) Kowalczyk P., Pietraszek P.( 75 min Surma B.), Zygmond D., (60 min Kaczmarczyk J.), Mroszczak D., Surma S., Gryguś A., Gryguś M.

Początek meczu należał do Krempach, już w 4 min. mogło być 2:0 dla Krempach, ale pierwszą okazję nie wykorzystał najpierw Adam Gryguś zbyt lekko uderzając odbita piłkę a potem Marcin Gryguś posyłając piłkę obok bramki. Powoli do głosu dochodzą goście. Już w 10 min. po wolnym groźnie na bramkę Spiszu główkował wysoki stoper Przełęczy Dudzik I. Jednak już za chwilę Gryguś A. marnuje doskonałą okazję strzelając wprost bramkarza. W 17 min. Jest już 0:1 dla gości. Wychodzącego na wolną pozycję fauluje bramkarz Spiszu i karnego pewnie wykorzystuje Galik. 25 min po rzucie wolnym groźnie strzela na bramkę Kowalczyk, jednak minimalnie chybia. Krempachy podkręcaja tempo dążąc do wyrównania . W 30 min podcięty został w polu karnym Mroszczak D., karnego pewnie wykorzystuje Pietraszek P. Już po 3 min jest 2:1 dla Spiszu. Do długiego podania dochodzi Gryguś A. i strzela w lewy róg. Po tej bramce sytuacja na boisku stała się wręcz groteskowa. Od początku spotkania sędzia główny wprowadza swoimi decyzjami nerwowość w obu drużynach najpierw jednak w drużynie gości, którzy w przeciągu 11 min (od 39 d0 50 min) otrzymali 7 żółtych bramek a Dudzik w konsekwencji drugiej żółtej nawet czerwoną, natomiast w drugiej połowy pięć żółtych kartoników otrzymali zawodnicy Spiszu, i prawie wszystkie upomnienia zostały udzielone za podważanie decyzji sędziego i niesportowe zachowanie.

Drugą połowę, wbrew oczekiwaniom miejscowych kibiców, ostro zaczęli w grać goście. Zawodnicy Spiszu byli pewni wygranej, ponieważ w 50 min wykluczony z gry został Dudzik i przeciwnik grał osłabiony. Zimny prysznic przyszedł już 53 min. Na 2:2 wyrównał Galik P. po rzucie z autu w pole karne, strzelił nie do obrony obok bezradnego Brzyzka. W 60 min po faulu na Kaczmarczyku sędzia nie zareagował i puścił grę, by za chwilę odgwizdać faul na zawodniku Przełęczy w okolicach rogu szesnastki. Po wolnym wrzuconym w pole karne nieobstawiony Chmielak strzela jeszcze słupek i piłka odbija się do bramki. Jest 2:3 dla gości. Jednak już 75 min na 3:3 wyrównuje Mroszczak po pięknym uderzeniu w środek bramki obok interweniującego bramkarza. Sytuacja na boisku zmienia sie jak w kalejdoskopie. W 80 min na prowadzenie znowu wychodzi Łopuszna po błędzie bramkarza, który nie ocenił dobrze wysokości lotu piłki, lekko ją tylko podbijając. Z prezentu skorzystał Klamerus. Za 2 minuty wyrównał Kaczmarczyk pięknym strzałem z około 20 m z okolicy narożnika pola karnego. W 87 min po kontrowersyjnym karnym – piłkę zatrzymał Gryguś jednak zawodnik Przełęczy się przewrócił. Rzut karny ponownie wykorzystał Galik. Mimo wysiłków gospodarzy mecz zakończył się wygrana gości.

Tekst Dominik Surma

Więcej zdjęć pod artykułem...

Pozostałe mecze:
Trzy Korony Sromowce – Łęgi Nowa Biała 0:6 (0:2)
ZOR Frydman – Krokus Łapsze Niżne 1:0 (0:0)
Bór Dębno – Sokolica Krościenko 2:3 (0:1)
Hetman Leśnica – Dunajec Ostrowsko 0:2 (0:1)
Gorc Ochotnica – Grom Morawczyna 8:0 (3:0)

29-44

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu? Wyślij do naszej redakcji na e-mail redakcja@sportowepodhale.pl a umieścimy Twoją informacje.

KLASA B - ZACHÓD
Szarotka Rokiciny Podhalańskie – Skałka Rogoźnik 5:1 (3:0)
Bramki : Żądło A.(22), Pietrzak (24), Pietrzak (36), Paluch (49), Skawski (56) - Bieda R. (68)

Sędziowali: Babicz oraz Suwada i Paszuda
Kartki żółte: Żądło G.- Mroszczak

Skałka: Tylka(40minPyrek), Halcarz, Sojka(60min Bieda N.), Komperda(46min Babik),Miętus S., Ścisłowicz R., Bednarz, Miętus P., Maryniarczyk, Mroszczak, Bukowski(35min Bieda R.).
Szarotka: Teper, Skawski, Madeja, Paluch, Żądło A., Pietrzak, Szaflarski, Wójciak, Żur, Domałeczny J, Żądło G.(80min Domałeczny D.)

Zawodnicy gości wybrali się do Rokicin Podhalańskich po pewne 3 punkty. Myśleli iż będzie to „niedzielny popołudniowy spacerek”, z drużyną która zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu, jednak wkrótce okazało się iż wrócą na tarczy. Przyjezdni myśleli iż bramki będą same wpadać bez większego zaangażowania. Bardzo dobrze zagrali gospodarze, w 22 minucie Żądło oddał strzał z około 30 metrów, bramkarz Skałki popełnił błąd i piłka wylądowała za jego plecami. Dwie minuty później było już 2-0. Pietrzak wykorzystał dośrodkowanie na długi słupek i trafił do pustej bramki. Ten sam zawodnik w 36 minucie podwyższył wynik spotkania. W poczynaniach przyjezdnych było sporo nerwowości, nie stworzyli w pierwszej części gry żadnej sytuacji bramkowej.

Druga część gry nie zmieniła obrazu gry. Zmiany zawodników gości nie przynosiły żadnych zmian w grze. Natomiast gospodarze dalej punktowali jak w bokserskim pojedynku. Paluch otrzymał dobre podanie ze środka boiska i strzałem w krótki róg pokonał Pyrka, który zmienił wcześniej Tylkę. W 56 minucie z rzutu wolnego piątą bramkę zdobył kapitan gospodarzy - Skawski. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Bieda Robert po indywidualnej akcji zdobył honorową bramkę dla Skałki.