20.05.2012 | Czytano: 1364

IV liga: Hat-trick Tepera(+zdjęcia)

Watra Białka Tatrzańska pokonała wysoko na własnym boisku Dunajec Zakliczyn. Trzy bramki dla Górali zdobył Teper. Wynik nie odzwierciedla sytuacji na boisku.

Przyjezdni byli wymagającym przeciwnikiem, ale po błędach indywidualnych na początku spotkania odsłonili swoje szeregi defensywne nadziewając się na kontrataki Watry.

- Musieliśmy mieć się na baczności gdyż Dynbajec to dobra drużyna, mająca dobrych o ogranych zawodników. Przełomowy monet meczu to błąd bramkarza gości z początku pierwszej połowy, dry zagrał piłkę prosto pod nogi Tepera. O punkty jest ciężko z każdym przeciwnikiem, ale udało się. Dziś było 4:0 i co ważne 3 punkty. Szkoda tylko że w 78 minucie Florek dostał czerwoną kartkę (konsekwencja 2 żółtej) i będzie musiał pauzować, ale musimy sobie radzić. Na dzień dzisiejszy gramy już mecze o nić bo cel, który zakładaliśmy sobie przed sezonem został osiągnięty i ciężko zmotywować chłopaków twardej gry. Co się nam uda wygrać to fajnie. Tłumacze im aby patrzyli już pod kątem kolejnego sezonu i ćwiczyli różne zagrywki. Zadowolony jestem z bramkarza. Krzysiek Janasik, poprawnie zabronił. Został rzucony na głęboką wodę, ale coraz lepiej sobie radzi – skomentował po meczy grający trener Watry Stanisław Strama.

Momenty były:
15 min – 1:0 po fatalnym błędzie bramkarza gości, który podał na 30 metr wprost pod nogi Tepera a ten pewnie umieszcza piłkę w bramce przeciwnika.
24 min – sytuacji sam na sam nie wykorzystuje Teper
25 min – Żółta kartka dla zawodnika Dunajca
26 min – 2:0 zamieszanie pod bramką przyjezdnych po rzucie rożnym wykorzystuje Florek, który dobija strzał kolegi.
30 min – 3:0 Teper w sytuacji sam na sam strzałem między nogi zdobywa kolejnego gola.
49 min – po długich atakach Dunajca, wypracowali sobie dogodną sytuację do strzelenia bramki, ale piłka po strzale z 25 metrów trafiła tylko w słupek.
51 min – kolejna sytuacja sam na sam Tepra tym razem obok bramki.
58 min – nakładka zawodnika gości w polu karnym. Rzut wolny pośredni z 10 metrów dla Watry, Handzel potężnym strzałem trafia w bramkarza.
65 min – częste strzały gości na bramkę Janasika.
77 min – próba przelobowania bramkarza Dunajca z połowy boiska, kończy się ostemplowaniem poprzeczki.
81 min – A.Rabiański z 50 metrów ponownie próbuje zaskoczyć bramkarza.
87 min – kontra górali i sytuacje sam na sam wykorzystuje Teper zdobywając hat-tricka.
88 min – kolejne kontra gospodarzy A.Rabiański wychodzą dwójką wraz z Hełdakiem na bramkarza gości, ale ten przytomnie wygarnia piłkę Rabiańskiemu.

Watra Kotelnica Białka Tatrzańska - Dunajec Zakliczyn 4:0 (3:0)
1:0 Teper (15min)
2:0 Florek (26min)
3:0 Teper (30min)
4:0 Teper (87min)
Czerwona kartka: Florek (konsekwencja 2 żółtej kartki w 78 minucie)
Watra: Janasik – Bochniak (60 A.Rabiański), Florek, Teper, Strama, Łojek, Handzel, Kowalczyk, Nowobilski, M.Zubek (70 Dziubasik), Remiasz (82 Hełdak).