11.01.2012 | Czytano: 2012

Turniej Siatkarski z Okazji WOŚP(+foto)

Jak w ubiegłym roku, tak i w tym w Łopusznej odbył się Turniej Siatkarski z okazji WOŚP. Zmagania sportowe przyciągnęły na halę sporo sympatyków siatkówki. Główną atrakcją tej imprezy była licytacja koszulki siatkarskiej Reprezentacji Polski z autografami zawodników oraz piłka siatkarska z autografami zawodników Reprezentacji Polski.

Licytacje przeprowadził Wójt Gminy Nowy Targ, Jan Smarduch. Koszulka została sprzedana za 500 PLN a piłka za 300 PLN. Na konto WOŚP w Łopusznej uzbierano 4 315,50 PLN.

W Turnieju wzięło udział 6 drużyn: LKS Łopuszna , LKS Spisz Krempach , MIX Maniowy, II LO w Nowym Targu, Recreo PPWSZ oraz Absolwenci PPWSZ.

Drużyny grały w dwóch grupach i zmagania grupowe zakończyły się następująco.

Grupa A:
1.Absolwenci PPWSZ
2.Mix Maniowy
3.Recreo PPWSZ

Grupa B
1.LKS Spisz Krempachy
2.II LO Nowy Targ
3.LKS Łopuszna

Drużyny z tych samych miejsc w grupie miały rozgrywać ze sobą mecze o miejsca V III i I ale drużyna z Krempach po fazie grupowej udała się na mecz ligi amatorskiej w Zakopanem.

Organizatorzy więc podjęli decyzje że drużyna z Krempach automatycznie zajmuje II miejsce. Ale co to za turniej bez finału … wiec do finału przesunięto drużynę II LO w Nowym Targu, którzy mieli II miejsce w grupie a o III miejsce grali Mix Maniowy i LKS Łopuszna.

Mecz o III miejsce był bardzo emocjonujący a wygrała go drużyna z Łopusznej 2:1

Mecz finałowy obfitował w wiele akcji na wysokim poziomie. Zarówno ataki jak i świetne obrony obu drużyn były naprawdę godne podziwu. Absolwenci PPWSZ pokonali II LO 2:0

Klasyfikacja końcowa:
I Miejsce Absolwenci PPWSZ
II Miejsce LKS Spisz Krempach oraz II LO Nowy Targ
III Miejsce LKS Łopuszna
IV Mix Maniowy
V Recreo PPWSZ

Chciałem podziękować licznie zgromadzonym kibicom za hojne datki, Dyrekcji Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej za bezpłatne udostępnienie hali sportowej, rodzicom z rady rodzicielskiej za przygotowanie poczęstunku dla zawodników, Wójtowi za sprawne przeprowadzenie licytacji, Jarkowi Chowańcowi za sprawiedliwe sędziowanie i innym piłkarzom „Przełęczy” za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz przede wszystkim zawodnikom którzy w przyjaznej atmosferze walczyli o każdą piłkę.

Ireneusz Dudzik

Komentarze

reklama