06.12.2011 | Czytano: 1444

Sensacyjna wygrana Kościeliska

Sensacyjnym zwycięstwem i to 2-0 zakończył się mecz Kościeliska nad aktualnym przecież jeszcze mistrzem ZALPS Cienkimi Bolkami. Mistrzowie chyba już pogodzili się z możliwością obrony tytułu bowiem przegrali już drugi mecz w lidze.

Pierwsze przegrane spotkanie Cienkie Bolki oddały walkowerem swojemu najgroźniejszemu rywalowi COS Zakopane, chociaż uważają, że do meczu nie doszło na skutek nieporozumień, co do możliwości uzgodnienia terminu odpowiadającego obu zespołom. Tym niemniej na mecz z Kościeliskiem Cienkie Bolki też nie skompletowały takiego składu, który dawał im szanse na zwycięstwo. Doświadczeni siatkarze z Kościeliska wykorzystali kadrowe osłabienie rywala i pokonali go 2-0. Do sensacji omal nie doszło też w spotkaniu lidera ze Spiszem Krempachy. Pierwszego seta „planowo” wygrał COS, ale już drugą partię w identycznym stosunku 25-20 wygrali goście z Krempachów. Spiszacy chyba nie wytrzymali „psychicznego ciśnienia” i w tie bracku poleli 15-8. Trochę podobny przebieg miał też mecz Tuberozy z Szaflarami. I w tym spotkaniu debiutujący w lidze zespół Tuberozy wygrał pierwszego seta pewnie 25-17 by w drugiej partii polec 25-14. Znowu jak w spotkaniu z COS-em siatkarze Tuberozy popełnili zbyt wiele błędów w przyjęciu zagrywki by to nie odbiło się na wyniku meczu. Ostatecznie trzeciego seta Tuberoza przegrała 15-9. Zacięty bój o zwycięstwo stoczyły dwie drużyny z końca tabeli. Gronik wygrał jednak z Budorzami 2-0 w setach do 26 i 23.

siatkarze Kościeliska sensacyjnie wygrali z Cienkimi Bolkami.