29.11.2011 | Czytano: 1588

Rutyniarze z COS

Hitem IV kolejki w Zakopiańskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej był mecz pomiędzy wielokrotnym mistrzem COS Zakopane a drużyną reprezentującą zakopiańską Restaurację Tuberoza.

Wygrali mistrzowie, ale nie bez kłopotów. Gdyby młoda i wysoka drużyna Tuberozy kierowana przez doświadczonego Jerzego Kowalczyka zagrała całe spotkanie tak jak drugiego seta wynik mógłby być zgoła inny. W pierwszej partii siatkarze Tuberozy popełnili zbyt dużo błędów w przyjęciu zagrywki i w samej zagrywce, aby tego nie wykorzystali rutyniarze z COS. W drugim secie trema chyba opuściła zawodników Tuberozy i oni dyktowali warunki gry na parkiecie. W tie bracku do stanu 10-10 trwała walka punkt za punkt, ale w tym momencie znowu odezwał się stary grzech z pierwszego seta wśród siatkarzy Tuberozy – błędy w przyjęciu. COS błyskawicznie zyskał trzypunktową przewagę, której nie oddał już do końca spotkania. Mecz zakończył skuteczny blok w wykonaniu Rogalskiego i Gregorskiego.

Nie mniej ciekawy był pojedynek aktualnych jeszcze mistrzów Cienkich Bolków ze Spiszem Krempachy. I w tym meczu w obu rozegranych partiach większym spokojem i opanowaniem wykazali się siatkarze Cienkich Bolków i oni wygrali w identycznym stosunku 25-22. Drużyna Spiszu Krempachy w poprzednich latach grała w lidze nowotarskiej, ale ponieważ tam mecze rozgrywane są w tygodniu amatorzy z Krempachów nie mogli sobie na to pozwolić. Wybrali zakopiańską ligę, bo grają w niej w weekendy, ale tym samym uatrakcyjnili w niej rozgrywki.

W derbowym meczu zespołów z Kościeliska: Gronika z Kościeliskiem lepszy ten drugi mimo znacznego osłabienia składu spowodowanego wyjazdem na zawody kilku skoczków grających w drużynie Kościeliska.