19.10.2011 | Czytano: 1082

Klasa A: Pozytywne nastawienie

PODSUMOWANIE OSTATNIEJ KOLEJKI: – Chciałbym przytoczyć kilka cyfr z ostatnich dwóch kolejek, bo są one znaczące – mówi nasz ekspert, Daniel Siwor. – Padło w nich 51 goli, a zawodnicy zobaczyli 55 żółtych kartek. Szczególnie ta druga cyfra jest porażająca. Uświadamia nas, że piłkarze nie panują nad nerwami i grają zbyt ostro. Z kolei liczba goli na pewno cieszy kibiców.

Wyniki się unormowały, nie ma juz hokejowych rezultatów, a mecze są dramatyczne, z ekscytującymi końcówkami. To jest plus ostatnich dwóch kolejek. Dostarczyły one kibicom niesamowitych wrażeń i emocji. Zespoły pokazały, że jeśli się walczy do końca, zostawia się serce na murawie, to los się odwzajemnia. Nigdy nie można składać broni. Kto poddaje się jeszcze przed wyjściem na boisko, to lepiej niech zostanie w szatni. Nawet, gdy przegrywa się 0:2 to moża wynik przeciągnąć na swoją stronę. Tak było w Rabie Wyżnej w 10. kolejce, gdzie miejscowi prowadzili do 60 minuty z Jarmutą. Potem coś zaiskrzyło w zespole ze Szczawnicy, który na przestrzeni 12 minut zdobył trzy gole.

W minioną niedzielę podobne emocje przeżyli kibice w Kluszkowcach. Ich ulubieńcy prowadzili 2:0 do 50 minuty i nic nie wskazywało na to, że stracą wszystkie punkty. Takie meczu przyciągają fanów na stadiony, bo to jest świetna promocja ligi. Mam nadzieję, że ostatnie jesienne kolejki dostarczą fanom futbolu na Podhalu jeszcze większej dawki adrenaliny. Tylko w taki sposób można podnieść poziom tej klasy rozgrywkowej. Będzie wtedy więcej osób zadowolonych niż negatywnie nastawionych.

Tylmanowianie w dwóch kolejkach zainkasowali komplet punktów i wyprzedzili dotychczasowego lidera Huragan. Tylko czy będą liderować za parę dni, gdy WD PPPN otrzyma protokół z zawodów? Chodzą słuchy, że Lubań przeprowadził zmianę w przerwie meczu, nie informując o tym sędziego. Jeśli rzeczywiście miała miejsce taka sytuacja, to pachnie tutaj walkowerem, gdyż na boisku pojawił się gracz nieuprawniony do gry.

Zadowoleni z dwóch ostatnich kolejek są piłkarze z Czarnej Góry. Wygrali oba spotkania i jak na beniaminka, plasują się na wysokim czwartym miejscu w tabeli. Stopień wyżej jest kolejny nowicjusz w tym gronie – Podhale. Nowotarżanie groźni są u siebie, bo tydzień temu nie sprostali Lubaniowi na jego boisku.

Stracił fotel lidera Huragan, który zremisował wydawałoby się wygrany mecz. Prowadził 2:0 i miał jednego więcej zawodnika w polu. Orkan na własnym boisku jest niezwykle groźny, nie należy go lekceważyć, o czym przekonali się waksmundzianie. Bohaterem spotkania został Traczyk, który uratował gospodarzom punkt.

Na minusie jest Wiatr. W ostatnich kolejach przestał wiać i zakończył je z zerowym kontem punktowym. Dla mnie to duża niespodzianka in minus, bo do tej pory ludźmierzanie nieźle sobie radzili. O ile porażka na wyjeździe z Huraganem była wkalkulowana, to u siebie z Granitem jest prawie sensacją.

Również słabo prezentuje się zespół z Lipnicy. Zaledwie punkcik w dwóch meczach. W niedzielę doznał sromotnej klęski przed własną publicznością z beniaminkiem z Kacwina. Bohaterem był Hasaj, który w 10 minut zapewnił Błyskawicy zwycięstwo. Tejże Błyskawicy, która tydzień temu została rozgromiona przez Czarnych 5:0.

Statystyki 11. kolejki
Gole: 23, w I połowie: 12; najwięcej – 6– w przedziale 31-45 min.
Bramki strzelone przez gospodarzy/gości: 11/12.
Zwycięstw: gospodarze – 3; remis - 1.
Karne podyktowane/wykorzystane: 2/2.
Kartki żółte: 32.
Kartki czerwone: 0.

Wyniki i bramki
Babia Góra Lipnica Wielka – Błyskawica Kacwin 1:3 (B. Skoczyk 9 – M. Hasaj 75, 85, Kubasek 37).
NKP Podhale Nowy Targ – KS Chabówka 2:1 (A. Świętek 8, 12 – Warciak 84).
Zapora Kluszkowce – Lubań Tylmanowa 2:3 (S. Janczy 19, Damian Firek 34 – J. Noworolnik 50, Krupa 57, S. Kurnyta 69 karny). Zwerryfikowano jako walkower 3:0.
Orawa Jabłonka – Jarmuta Szczawnica 2:1 (Kita 33, Matonóg 45 – Latawiec 30).
Orkan Raba Wyżna – Huragan Waksmund 2:2 (M. Garcarz 16, K. Waksmundzki 58 karny - Traczyk 63, 68).
Wiatr Ludźmierz – Granit Czarna Góra 0:1 (K. Sarna 46).
Wierchy Rabka – Czarni Czarny Dunajec 2:1 (Gacek 5, Świder 38 – Pająk 59).

Statystyki po 11. kolejkach
Gole: 307, w I połowie: 122.
Bramki strzelone przez gospodarzy/ gości: 187/120.

7 - K. Bochnak (ORW), B. Drożdż (H),
6- Podgórski (L), K. Kurnyta (L), Rzeszótko (ORW), Świder (WR), Możdżeń (ORW).
5 - Ślusarek (PNT), Pucharski (PNT), Zagata (H), B. Mrożek (CH), K. Gacek (WR), Michalik (J), T. Kramarz (BG),

Asystenci
7 – K. Waksmundzki (H),
5- Możdżeń (ORW), S. Kurnyta (L), J. Sarna (G), Sz. Twardosz (G), Borkowski (WL), J. Tomasz (BK).