21.12.2008 | Czytano: 1811

Sukcesy SKK Yokozuna

W Nowym Sączu odbył się Otwarty Turniej Dzieci i młodzieży w karate kyokushin. Wzięło w nim udział 90 zawodników i zawodniczek z sześciu klubów. Wśród startujących nie zabrakło także karateków z

Nowym Sączu. SKK YOKOZUNA z Nowego Targu. Ewa Pawlikowska wraz z Franciszkiem Kolasą desygnowali do tego startu dziewięciu zawodników.

W kata dzieci wystartował Maksymilian Rapacz oraz Alan Baraniak Obaj zawodnicy przeszli do drugiej tury zwodów. Ostatecznie ten drugi ukończył imprezę na piątym miejscu, a Rapacz był siódmy.

W kategorii kata kadet Jan Gapski stanął na najniższym stopniu podium, Ryszard Szlosarek był czwarty, przegrywając tylko jednym punktem z Janem Gapskim.

W kategorii kata kadetek wystartowała Julia Worwa i Paulina Suska. Obie przeszły do drugiej tury zawodów. Julia sklasyfikowana została na szóstym miejscu, a „oczko” niżej Paulina.

W kumite lekki kontakt kadetów drugie miejsce Wojciech Domalik, przegrywając walkę o „złoto” z Markiem Kiełbasą z Tarnowa. Na trzecim stopniu podium znalazł się Łukasz Bogdanowski, który również musiał uznać wyższość Marka Kiełbasy, tyle tylko, że w walce półfinałowej.
W kumite lekki kontakt juniorów młodszych, po wyrównanej walce przez wskazanie sędziów Hubert Iglar przegrał walkę o półfinał z zawodnikiem z Nowego Sącza. Lepszy rezultat osiągnęła, w tej samej kategorii wiekowej, Dominika Waksmundzka. Zajęła drugie miejsce, przegrywając, po zaciętym boju, w dogrywce z Anną Konopką z Nowego Sącza.

- Turniej w Nowym Sączu był dużym sprawdzianem charakterów dla zawodników SSK Yokozuna, ponieważ wszyscy dzień wcześniej brali udział w Młodzieżowym Turnieju w Krakowie. Dawid Worwa dwukrotnie pod Wawelem był trzeci, w kata i kumite lekki kontakt juniorów młodszych w wadze do 70 kg – powiedziała Ewa Pawlikowska.

Stefan Leśniowski

Komentarzereklama