21.08.2011 | Czytano: 1609

III liga: Waksmundzki katem Lubania

Rafała Waksmundzkiego przez dwa kolejne lata wybierano piłkarzem roku na Podhalu. W poprzednim sezonem był pierwszą „strzelbą” Lubania. Miał spory wkład w historyczny awans maniowian do trzeciej ligi, ale teraz...strzela gole dla Limanowej. Gol popularnego „Szkiełka” zdecydował o wygranej gości.

- Przykro , że bramkę zwycięską zdobył były zawodnik Lubania, ale taki jest futbol – powiedział trener gości, Marian Tajduś.
- Zawiedzeni jesteśmy rezultatem, bo z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na porażkę – twierdzi kierownik Lubania, Bronisław Jabłoński. – Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych, ale nie okazje, lecz bramki są premiowane punktami.

- Sprawiedliwym wynikiem byłby remis – przekonuje trener gospodarzy, Marek Żołądź. - Chwała mojej drużynie, że bardzo chciała i z uporem dążyła do korzystnego wynik. Zmarnowaliśmy sporo sytuacji. Doświadczony przeciwnik wykorzystał jeden nasz błąd i pierwszych punktów w trzeciej lidze będziemy szukać w kolejnym spotkaniu.

Postać drużyna Lubania – Jarosław Lizak
- Zadebiutował w zespole z Maniów i należał do wyróżniających się graczy. Przyszedł z SMS Kraków. Bardzo aktywny, wszędobylski. Rozgrywał piłkę, próbował strzałów z dystansu.

3’ - Bachleda powinien ustawić mecz. Z 8 metrów, pozostawiony bez opieki, trafił wprost w bramkarza.
4’ – po raz pierwszy dal o sobie znać bardzo aktywny Waksmundzki. Chciał przypomnieć się fanom Lubania. Nie trafił w światło bramki z dogodnej sytuacji.
8’ - Sral przeprowadził indywidualną akcję zakończoną niecelnym strzałem.
17’ - kontra Kiwackiego; minął wychodzącego z bramki Hładowczaka, lecz ostry kąt uniemożliwił mu zdobycie bramki.
25’ – główkę Gogoli, po akcji Komorka ze Sralem, broni Pyskaty.
43’ GOL!! 0:1 - po dośrodkowaniu Gadziny z linii końcowej piłka odbiła się od stopera Lubania, dopadł do niej Waksmundzki, który technicznym uderzenie, ale mocnym pokonał byłego kolegę z drużyny.
49’ - Bachleda, po podaniu Góreckiego, zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i na 5 metrze został zablokowany.
57’ - szybka akcja gości zakończona strzałem Gadziny. Z trudem piłkę sparował Hładowczak.
60’ – główka Aniola ostemplowała poprzeczkę.
89’ – Kępa trafia w poprzeczkę.

Lubań Maniowy – Limanovia 0:1 (0:1)
Bramka: Waksmundzki 43.