Klasa B: Awans Podhala(+zdjęcia)

Poznaliśmy kolejną drużynę, która awansuje do podhalańskiej klasy A. W grupie zachodniej Podhale pewnie pokonuje drużynę z Sieniawy i już nić nie zaszkodzi im w awansie.

KLASA B - WSCHÓD
Granit Czarna Góra - Krokus Łapsze Niżne 6-1 (0-1)
Bramki: A Pawlica 49, P. Czajkowski 58 karny, Janusz Hełdak 67, Józef Hełdak "Broda" 78, T. Lichacz 85, J. Sarna 88 - Brzyżek 22.

Sędziował Rafał Machajda z Lipnicy Wielkiej.

Granit: Gogola P.- Janusz Hełdak, Czajkowski, Pawlica, J. MIlon, M. Sarna (80 T. Lichacz), J. Sarna, K. Sarna, M. Lichacz (70 Kiernoziak Sz.), Z. Milon (55 Józef Hełdak), Sz. Twardosz.
Krokus: Kałafut - Fąk, Haber, Nowak, Hatała, Szewczyk (35 Rzepiszczak), Malec, Jandura, Kowalczyk (83 Sowa), Brzyżek, Pirchała (67 Nowak)

Granit od samego początku zepchnął gości do obrony, ale napastnicy gospodarzy nie potrafili pokonać fantastycznie interweniującego Kałafuta. Po trzech stuprocentowych sytuacjach z których golkiper gości wyszedł obronną ręką goście nieoczekiwanie w 23 objęli prowadzenie. Po wolnym z 18 metrów Gogola wypluł piłkę przed siebie a tam dopadł do niej Brzyżek, który pewnie trafił do siatki. Gospodarze nacierali z furią niestety brakowało im dokładności a resztę załatwiał pewnie broniący Kałafut. Do przerwy powiało niespodzianką.

W drugiej połowie skoncentrowani gospodarze zaczęli grać dokładniej i skutecznie. Na 1-1 wyrównał strzałem z 20 metrów Pawlica. Prowadzenie zdobył Czajkowski z karnego po faulu na Sz. Twardoszu. Goście jeszcze raz stanęli przed szansą na wyrównanie, ale fatalnie przestrzelił Malec. Od tej chwili Granit panował już niepodzielnie a kolejne bramki padały już tylko do siatki strzeżonej przez Kałafuta, który mimo nadal świetnej gry nie mógł już uchronić gości od wysokiej porażki.