01.06.2011 | Czytano: 1109

„Piątka” na piątkę

Na stadionie krakowskiego AWF rozegrano finały mistrzostw Małopolski w czwórboju lekkoatletycznym dla szkół podstawowych. Świetnie w tych zawodach zaprezentowały się dziewczęta z SP 5 Nowy Targ, które w rywalizacji drużynowej zajęły piąte miejsce.

- To spore osiągnięcie, gdyż przyszło nam rywalizować ze szkołami sportowymi z Krakowa i Nowego Sącza. Na ten wynik dziewczęta pracowały od czwartej klasy – mówi nauczycielka wychowania fizycznego, Elżbieta Pohrebny.

Na piąte miejsce zapracowały: Kaja Kapłon ( uzyskała 279 pkt), Magdalena Kubowicz (244), Ola Czubernat (245), Paulina Pawlikowska (217), Natalia Nowak (206), i Ola Słowik (181). Nowotarżanki w pierwszym dniu zdobyły 1025 punktów, w drugim – 1191. Wyprzedziły sześć drużyn z województwa.

Indywidualnie siódme miejsce przypadło Kai Kapłon, a drugą dziesiątkę ze swoimi rezultatami zamknęły Aleksandra Czubernat i Magda Kubowicz.

Na czwórbój składały się następujące konkurencje: bieg na 60 i 600 metrów, rzut piłeczka palantową i skok w dal. W trzech konkurencjach najlepsza z nowotarżanek była Kapłon. Bieg na 60 metrów ukończyła na ósmym miejscu, a na dziesięć razy dłuższym dystansie sklasyfikowana została dwie pozycje niżej. Trzynasty rezultat osiągnęła w skoku w dal. Natalia Nowak była najlepsza w zespole w rzucie piłeczką palantową. Rzuciła na odległość, która dała jej siódme miejsce.

W biegu sztafetowym 4x100 metrów nowotarżanki stanęły na najniższym stopniu podium. W biegu rozstawnym uczestniczyły: Kapłon, Czubernat, Kubowicz i Słowik.