30.05.2011 | Czytano: 2687

Dziewiętnaście medali górali(+zdjęcia)

W Nowym Targu odbył się IX Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin pod patronatem burmistrza. W turnieju wzięło udział 201 zawodników z 10 ośrodków.

Organizatorem było Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu z sensei Ewą Pawlikowską (3 dan, wielokrotna mistrzyni świata, Europy, obu Ameryk oraz kilkunastokrotna mistrzyni kraju). Zawody sędziował sensei Roman Kęska 4 Dan – Branchief z Krakowa – 6- krotny mistrz Polski w kategorii open, trener kadry narodowej.

Rywalizacja toczyła się w kumite i kata. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy z Zakopanego, którzy trzynaście razy stawali na podium. Całe podium zajęli w kategorii kumite seniorów do 5 kyu w wadze poniżej 70 kg. Zwyciężył Tadeusz Urbaniak przed Przemysławem Zięba. Na najniższym stopniu podium stanęli: Marcin Bafia i Artur Urbaś. W kategorii powyżej 70 kg bezkonkurencyjny okazał się Maciej Rybka przed kolegą klubowym Michałem Groniem.

W kategorii oldboys „open” brązowy krążek zawisł na szyi Tomasza Trzebuni. W juniorach w wadze poniżej 70 kg srebrny medal wywalczył Bartłomiej Karpiel, na „brązowym” stopniu podium stanął Stanisław Gąsienica.

W grupie zawodników ważących więcej niż 70 kg. Brązowy medal wywalczył Jan Imioło wspólnie z nowotarżaninem Wojciechem Domalikiem. W wadze poniżej 60 kg Szymon Przybył stanął na stopniu podium z numerem ”trzy”. Janusz Pacura spod Giewontu był trzeci w wadze poniżej 45 kg. W rywalizacji młodziczek „open” dwa brązowe krążki wywalczyły zakopianki – Julia Imioło i Mariola Król.

Nowotarżanie ze Stowarzyszenia Yokozuna sześć razy stawali na podium. O Domaliku już wspomnieliśmy. Oprócz niego srebrny medal zdobył Stanisław Gucwa (młodzik, poniżej 55 kg), a brązowe medale zwisły na szyjach Krzysztofa Szczepańca (młodzik + 55 kg) i Andrzeja Kopcia ( młodzik - 55 kg). Maksymilian Rapacz i Kamil Mokracki uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach w kata, w roczniku do 2001.

Puchary, medale, dyplomy oraz pamiątkowe koszulki zwycięzcom wręczali: wiceburmistrz Eugeniusz Zajączkowski, Piotr Mroszczak przedstawiciel banku BGŻ – sponsor, shihan Andrzej Krawontka 5 Dan – Nowy Sacz oraz Włodzimierz Weselski 4 Dan Zakopane.

Wszyscy uczestnicy turnieju mogli posmakować najlepszych „lodów tradycyjnych” w mieście ufundowanych przez Cukiernię-Lodziarnię Andrzeja Jarkiewicza, który osobiście zagościł za naszym turnieju.

Turniej został zorganizowany przy udziale Urzędu Miasta Nowy Targ oraz dzięki sponsorom: Bank BGŻ, Lodziarnia-Cukiernia Andrzej Jarkiewicz "lody tradycyjne", The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. Z o.o., FPH "Steskal" - Zbigniew Steskal, Piekarnio-Cukiernia Delikatesy S.J. Ryszard Steskal, restauracja Góralsko Strawa, Mieczysław Rzadkosz.