30.05.2011 | Czytano: 1920

Klasa B: Udekorowany Granit(+duzo zdjęć)

AKTUALIZACJA: W Podhalańskiej klasie B Wschód poznaliśmy już zwycięzce. Po meczu prezes PPPN Dariusz Mazur na sześć kolejek przed końcem wręczył kapitanowi puchar a zawodnikom pamiątkowe medale za upragniony awans do podhalańskiej "serie A". W drugiej grupie zachodnie Podhale Nowy Targ wygrywa i jest coraz bliżej awansu.

KLASA B – ZACHÓD
Skałka Rogoźnik Stare Bystre - Wierchy Lasek 3-4 (1-1)
Bramki: Bukowski (14, 75) , Ciągwa (65) - Robert Nykaza (35), Mateusz Gał (65), Marcin Plewa (80), Wojciech Gał (90).

Widzów 50

Wierchy: J.Nykaza, J.Fic, B.Gał, M.Broźny, Ł.Nykaza, R.Nykaza, M.Gał, M.Plewa, M.Gał, M.Sojka, W.Gał

Pierwsza połowa gdyby nie słaba skuteczność gości powinna zakończyć się przynajmniej kilkoma bramkami więcej dla Wierchów. Zacznijmy od początku. Początek to przewaga Wierchów i w 3 min Sojka wychodzi sam na sam niestety fatalnie uderza. Chwilę później to kopia tamtej sytuacji i w taki sam sposób Sojka nie trafia do bramki. Skałka ograniczała się do kontrataków. Jedna z nich skłaczyła się bramką. Bukowski w sytuacji sam na sam pokonuje Nykaze i mamy 1-0. W 35min Gał Bartłomiej podaje do Roberta Nykazy a ten pięknym strzałem z główki doprowadza do wyrównania. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony gospodarze mogli schodzić z przewagą jednej bramki, ale strzał Bukowskiego świetnie broni bramkarz Lasku.

Drugie 45 minut to kolejne zmarnowane sytuacje Wierchów. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na przyjezdnych. W 65 minuta Skałka obejmuje prowadzenie a bramkę głowa trafia Ciągwa. Stracona bramka rozwścieczyła gości, którzy ruszyli do ataków. Dwukrotnie Tomasz Nykaza marnuje sytuacje sam na sam z bramkarzem Skałki. Dopiero Mateusz Gał pięknym strzałem pod poprzeczką doprowadza do wyrównania. To nie koniec emocji. Błąd obrony Wierchów i na 15 minut przed końcem mamy 3-2. Dwie minuty później gospodarze mogła dopić przyjezdnych lecz uderzenie Ciągwy z 5metrów Nykaza paruje na rzut rożny. Wyrównanie padło w 80 minucie. Marcin Plewa z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki. Wydawało się że mecz skończy sie remisem i... w wielkim zamieszaniu przytomnie zachował się Wojciech Gał zdobywając w doliczonym czasie bramkę na wagę zwycięstwa !

Tekst Kanti93

NKP „PODHALE” Nowy Targ – Szarotka Rokiciny Podhalańskie 7:1 (2:0)

Żółta Kartka: Żur (Szarotka)

NKP Podhale: Rabiasz - Karpiel, Mastalski (65Wąchała), Ojrzanowski, Ślusarek (60 Sowada), Bobek, Sulka (46 Romanowski), Pucharski (46 Kikla), Świętek, G. Hajnos, Gołuchowski.
Szarotka: Bednarczyk - Żur(46 Starmach), K. Skawski, Kuros, Łapsa, Mierzwa, Paluch, W. Skawski (48Buksa), Żur, Siepak, J. Krzysztofiak (55Łapsa).

Mecz pod dyktando Podhala. W pierwszej połowie mogło paść dużo więcej bramek, gdyby gracze Podhala mieli lepiej ustawione celowniki. Mirosław Sulka miał szansę na klasycznego hat-tricka. Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem z 7 metrów przestrzelił nad bramką.

Druga połowa dominacja na boisku drużyny Podhala czego ukoronowaniem było zdobycie 5 bramek. W tej połowie gracze z Nowego Targu również mogli zdobyć 2 razy więcej bramek. Zawiodła skuteczność. W jednej z nielicznych sytuacji dla Szarotki, sędzia dyktuje rzut karny dopatrując się faulu bramkarza na napastniku z Rokicin. „Jedenastkę” ba bramkę zamienił sam poszkodowany.

Więcej zdjęć pod artykułem...

Tekst Grzegorz Wrona

Pozostałe wyniki:
Podgórki Krauszów - Grel Trute 0-3 (0-1),
Unia Naprawa - Bystry Nowe Bystre 2-4 (1-2),
Skalni Zaskale - Skawianin Skawa 3-4 (2-2),
Korona Piekielnik - Janosik Sieniawa 4-1 (3-0).

KLASA B – WSCHÓD
Granit Czarna Góra - Gorc Ochotnica 9-1 (6-0)
Bramki: M. Sarna (12), Z. Milon (13, 30), J. Sarna (25, 41), Sz. Twardosz (35, 73, 84), A. Gogola (70) - Ł. Syjud (86).

Sędziował Adam Ślusarek z Noiwego Targu.

Granit: Gogola P. (75 Kowalczyk D.)-Zygmuntowicz, D. Twardosz ,A. Gogola, Pawlica, M. Sarna, J. Sarna, Józef Hełdak (46 Lichacz T.), M. Lichacz, Z. Milon (70 W. Maryniarczyk), Sz. Twardosz.
Gorc: Faron-Sikora, Syjud,Chlebek,Brusiński,Kotelnicki,Wodyl (75 M. Sokołowski),Suder,Polak, Jagieła,A. Sokołowski.

Duże obawy o wynik meczu mieli przed tym spotkaniem kibice gospodarzy, ponieważ na mecz miał przybyć prezes PPPN i wręczyć puchar za wygranie grupy wschodniej podhalańskiej klasy B. Obawy podyktowane były tym, że z różnych przyczyn nie mogło w tym spotkaniu zagrać aż pięciu zawodników z podstawowego składu. Natomiast Gorc był jedynym zespołem z którym w pierwszej rundzie Granit wygrał tylko 1-0. Obawy nie potwierdziły się i mieszanka rutyniarzy z młodzieżą od pierwszych minut nadawała ton grze. Składne ataki raz za razem kończyły się soczystymi uderzeniami miejscowych po których Faron do przerwy, aż sześciokrotnie wyjmował piłkę z siatki .

Po przerwie Granit nieco spuścił z tonu i zaaplikował gościom "tylko" trzy bramki. W samej końcówce gościom udało się strzelić honorową bramkę. Syjud przelobował rezerwowego bramkarza gospodarzy, który spóźnił się z interwencją.

Po meczu prezes PPPN Dariusz Mazur na sześć kolejek przed końcem wręczył kapitanowi puchar a zawodnikom pamiątkowe medale za zwycięstwo w rozgrywkach klasy B Wschód za sezon 2010/2011 i upragniony awans do podhalańskiej "serie A".