26.05.2011 | Czytano: 1037

II liga JS i TS: Porażki Orawy

Przegrane juniorów i trampkarzy Orawy Jabłonka to były najważniejsze wydarzenia minionej kolejki w rozgrywkach juniorów i trampkarzy podhalańskiej II ligi. W tej sytuacji na „placu boju” o mistrzostwo juniorów i awans do I ligi pozostały Wierchy Rabka i Spisz Krempachy.

W minionej serii spotkań Wierchy rozgromiły Huragan Waksmund 7-1 a Spisz wygrał ze Skawianinem 3-0. Aktualnie Wierchy mają 6 punktów przewagi nad Spiszem i jeden mecz zaległy z Orawą w Jabłonce. Nawet ewentualna porażka juniorów z miasta zdrojowego nie powinna zagrozić im w marszu do najwyższej podhalańskiej ligi juniorów i trampkarzy, bowiem trampkarze awansują razem z juniorami. W tym roku zanosi się na to, że w obu kategoriach zwycięży ten sam klub Wierchy Rabka. Z innych wydarzeń na uwagę zasługuje kolejna wygrana Białych Biały Dunajec. Wicemistrzowie PPPN z przed dwu sezonów po spadku w kolejnym roku do II ligi przez całą minioną jesień zamykali tabelę. Teraz pną się w górę a wypada, bo niebawem do użytku białodunajeckiej młodzieży zostanie oddany funkcjonalny budynek socjalny przy boisku piłkarskim.

II LIGA SUNIORÓW STARSZYCH
Biali Biały Dunajec - KS Chabówka 4-3 (0-0)
Bramki: J. Bobak 54, S. Raczka 65, P. Chowaniec 77, Smajor 87 – Pałasz 67, Jarzębiak 69, Stolarczyk 80.

Wierchy Rabka - Huragan Waksmund 7-1 (6-1) mecz przerwany w 52 minucie na skutek zdekompletowania drużyny Huraganu
Bramki: Stachura 1, D. Jąkała 6, Sularz 16, Wójciak 19 karny, Kościelniak 35, 43, A. Jąkała 51 – B. Mroszczak 32 karny.

Spisz Krempachy - Skawianin Skawa 3-0 (3-0)
Bramki: A. Surma, S. Surma, Gryguś.

Szarotka Rokiciny Podhalańskie - Orawa Jabłonka 2-1 (0-1)
Bramki: Siepak, Krzysztofiak – Stasik.

Gorc Ochotnica - Jarmuta Szczawnica 8-1 (1-0)

PUKS Syhlec Lipnica Mała - pauza. Unia Naprawa wycofała się.