26.05.2011 | Czytano: 1101

I liga JS i TS: Zaległe spotkania

Mecz wicelidera podhalańskiej I ligi juniorów KS Zakopane z outsiderem Czarnymi Czarny Dunajec był ostatnim z serii zaległych spotkań w tej klasie rozgrywkowej. Faworyzowany zespół gospodarzy wygrał, ale swoją grą zakopiańscy juniorzy nie zachwycili.

Szczególnie pierwsza odsłona spotkania w wykonaniu zakopiańczyków nie była imponująca. Wprawdzie prowadzili po strzale głową niezawodnego Klimka Walczaka-Wójciaka, ale wcześniej Roch Kowalski nie wykorzystał dwu świetnych okazji na strzelenia bramek. Pierwszej, gdy z bliska strzelił wprost w bramkarza gości a właściwie podał mu piłkę do rąk. Drugą szansę Kowalski miał w 30 minucie, gdy wykonywał rzut karny po faulu na Bukowskim. Wykonał go w sposób nazbyt nonszalancki, strzelając lekko, tak, że Jakubczak bez problemu wyłapał piłkę. W poprzednich meczach Kowalski w wykonywaniu „jedenastek” nie zawodził. Goście w pierwszej połowie też mieli kilka szans na zdobycie goli a najlepszą Jakub Głowacz, kiedy doszedł do pozycji strzeleckiej po kardynalnym błędzie obrony zakopiańczyków, ale jego strzał trafił w słupek. Po zmianie stron do 60 minuty niewiele też działo się na boisku przy ul. Orkana. Dopiero wejście Mateusza Paszudy i Macieja Floryna spowodowało zmianę, jakości gry w drużynie gospodarzy. Trener Bartłomiej Walczak dokonał roszad na poszczególnych pozycjach i zaowocowało to szybkimi pomysłowymi akcjami jego podopiecznych. Na 2-0 podwyższył Floryn, który wcześniej zagrał pół meczu w drużynie trampkarzy i zdobył tam trzy bramki. Na zakończenie spotkania pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Marcin Pałka, przy którym bramkarz Czarnych nie miał nic do powiedzenia. Rozgrywający w drużynie juniorów KS Zakopane po świetnym meczu w Poroninie w kolejnych dwu spotkaniach spisywał się bardzo przeciętnie, ale gola zdobył w sposób znamionujący spore możliwości. Po tym zwycięstwie zakopiańczycy nadal liczą się w walce o mistrzostwo, PPPN, ale oprócz swoich zwycięstw muszą liczyć na potknięcie Lubania Maniowy.

I LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

KS Zakopane – Czarni Czarny Dunajec 3-0 (1-0)
Bramki: Walczak-Wójciak 33, Floryn 68, Pałka 87.

Sędziował: Łukasz Królczyk z Nowego Targu.
Żółte kartki: D. Galica – Harnik.

Zakopane: D. Paszuda – D. Galica, Piguła, Sawina, Berbeka, Pałka, Gąsienica-Kaspruś, Bukowski, Kowalski (60 Floryn), B. Galica (60 M. Paszuda), Walczak-Wójciak (75 Kozicki).
Czarni: Jakubczak – Miętus, Skóbel, Strączek, Maśnica, K. Szaflarski (65 Hornik), Palarz, Żywioł (60 Serwiński), Bielak (60 Harnik), J. Głowacz, Stopka-Studencki.