13.05.2011 | Czytano: 1451

Mistrzowie na kolanach

Rozgrywki XIV edycji Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej weszły w decydującą fazę. Na jedna kolejkę przed zakończeniem doszło do spotkania aktualnego mistrza Prymus Catering Cienkich Bolków z wielokrotnym zwycięzcą zakopiańskiej ligi COS Zakopane.

W pierwszej rundzie lepsi byli mistrzowie zresztą wygrali przed tym meczem wszystkie spotkania. W rewanżu zdecydowanie wygrał COS właściwie deklasując rywali w drugim secie. Trzeci set, który przy stanie 2-0 nie ma już znaczenia także wygrał COS 15-8. Ten wynik wprawdzie pozwolił siatkarzom COS-u objąć fotel lidera z przewagą dwu punktów, ale Cienkie Bolki mają zaległe spotkanie z Autoremo. W ostatnim meczu tegorocznej ligi Cienkie Bolki zgrają jeszcze z zajmującymi trzecią lokatę Szaflarami. Zostanie on rozegrany 21 maja i może być prawdziwym finałem rozgrywek. W ZALPS tabela jest ustalana na podstawie zdobytych punktów za zwycięstwa a w dalszej kolejności o miejscu decyduje lepsza różnica setów. W tej drugiej klasyfikacji nieco lepsze są Cienkie Bolki. W pozostałych spotkaniach większych niespodzianek nie było, chociaż większość meczów było bardzo wyrównana a przez to ciekawa. Szaflary po wygranej 3-0 z SEWIK Zakopane zapewniły sobie kolejny brązowy medal w lidze. Spisz Krempachy nieoczekiwanie wygrał w tie breacku z Autoremo zgłaszając aspiracje do czwartego miejsca. Właśnie ostatnie mecze mogą jeszcze coś zmienić na miejscach 4-6. Końcówka ligi zapowiada się, zatem pasjonująco.