20.04.2011 | Czytano: 2414

Kwalifikacje zakopiańskich judoków

Zakopiańscy judocy z klubu ZKJ Yamabishi w ostatnim czasie uczestniczyli w serii zawodów klasyfikacyjnych. W miniony weekend w Krakowie odbył się I Turniej Klasyfikacyjny młodzików. Była to jednocześnie jedna z trzech eliminacji do kadry województwa Małopolskiego w tej kategorii wiekowej. W zawodach startowali zawodnicy z wszystkich klubów Małopolski wśród nich pięcioosobowa reprezentacja ZKJ Yamabushi.

Nasi judocy w trzech kategoriach uplasowali się na najniższym stopniu podium. Trzecie miejsca zajęli: Kamil Banachowicz w wadze do 38 kg, Adam Bachleda Księdzularz w wadze do 46 kg i Piotr Skupień w wadze do 76 kg. Na 4 miejscu uplasował się Krystian Kluś w wadze do 42 kg a siódmą lokatę zajął Norbert Sipos w wadze do 50 kg.

Niedawno w Bytomiu odbyła się też eliminacja do finałów Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży. Uczestniczyła w niej dwójka zakopiańskich judoków Dorota Duda i Grzegorz Słodyczka. Nasza judoczka wprawdzie zajęła 4 miejsce, ale wywalczyła awans do finałów, które odbędą się w dniach 1-03.05. w Białymstoku. Sztuka ta nie udała się Słodyczce, który w tym sezonie zmienił kategorię wagową przechodząc o dwie grupy wyżej. To jednak ambitny zawodnik i jak zapewnia trener Tadeusz Kuczyński odniesie jeszcze nie jeden sukces.

Na turnieju w Krakowie w roli sędziny zadebiutowała była brązowa medalistka OOM z ZKJ Yamabushi Maria Stachoń. Jej karierę zawodniczą przerwała kontuzja.