06.04.2011 | Czytano: 1364

Atak na medalowe miejsca się nie powiódł

W miniony weekend rozegrano w ZALPS siedem spotkań. Dwa z nich były meczami o miejsca medalowe. W pierwszym grające w najmocniejszym składzie Kościelisko zmierzyło się z wielokrotnym mistrzem ligi COS Zakopane.

Oba pierwsze sety były wyrównane, ale końcówki należały do COS-u. Szczególnie druga partia dostarczyła widzom sporych emocji. Do stanu 18-18 cały czas prowadziło Kościelisko. Później prowadzenie objął COS, ale Kościelisku udało się wyrównać 23-23. Nieudana zagrywka i końcowy atak Drabika zakończył tego seta i w zasadzie mecz, bo w trzeciej partii Kościelisko nie podjęło już walki. Bardzo podobnie przebiegało spotkanie Autoremo z Szaflarami. Od początku pierwszego seta prowadzili siatkarze Autoremo w pewnym momencie nawet 16-11, ale przegrali do 23. Drugi set przebiegał już pod dyktando Szaflar i zakończył się wygraną tej drużyny 25-15. Trzeciego seta wygrało Autoremo gładko do 8, ale zwycięstwo w tie breaku po przegraniu dwu pierwszych setów nie daje punktów do tabeli. Pozostałe mecze zakończyły się łatwymi zwycięstwami faworyzowanych drużyn w stosunku 3-0. Jeden mecz nawet walkowerem, ponieważ siatkarska młodzież z drużyny TSO Zakopane nie stawiła się na mecz ze Spiszem Krempachy. To bardzo źle świadczy o młodych zakopiańczykach pretendujących do miana siatkarzy. Jeżeli nie chce się grać to można było poinformować rywali i zaoszczędzić im kosztów.