20.03.2011 | Czytano: 1320

COS przegrał, ale niespodzianki nie było

W minionej serii spotkań najciekawszym spotkaniem był mecz wielokrotnych mistrzów ZALPS COS-u Zakopane z Szaflarami. Po zaciętej i emocjonującej walce wygrały Szaflary 2-1, ale trudno w tym przypadku mówić o niespodziance. Szaflary od lat zaliczają się do czołówki drużyn zakopiańskiej ligi. Z reguły plasowały się na 3 miejscu.

W meczu z COS-em Szaflary pierwszego seta wygrały na przewagi 29-27 by kolejnego przegrać gładko do 15. Trzeci set przebiegał wedle reguły punkt za punkt i ostatecznie zakończył się wygraną Szaflar 15-13. Bardzo podobny scenariusz miało spotkanie Kościeliska z IPA Kia Wadowski. W pierwszym secie Kościelisko wręcz rozbiło policjantów 25-12. W drugiej partii występujący w optymalnym składzie siatkarze z Kościeliska chyba rozluźnieni łatwą wygraną przegrali 25-17. Tie breack był bardzo wyrównany, ale zakończył się jednak wygraną faworyzowanej drużyny z Kościeliska 19-17. Także w stosunku 2-1 TSO Zakopane wygrało z drużyną zakopiańskiej spółki komunalnej SEWIK, który z kolei we wcześniejszym meczu poległ ze Spiszem Krempachy 0-3. Wynikami 3-0 zakończyły się mecze Autoremo z Gronikiem i Budorzy/Sokół Zakopane z TOPR-em. W minionej kolejce odpoczywał lider ZALPS Cienkie Bolki, ale nadal bez starty punktu przewodzi w tabeli.

Szaflary – COS Zakopane 2-1 (27-25, 15-25, 15-13)
Autoremo Bukowina Tatrzańska – WOSzK Gronik 3-0 (25-21, 25-16, 15-11)
Budorze/Sokół Zakopane – TOPR Zakopane 3-0 (25-19, 25-8, 15-12)
TSO Zakopane – SEWIK Zakopane 2-1 (25-22, 25-18,18-20)
Kościelisko - IPA Kia Wadowski Zakopane 2-1 (25-12, 17-25, 19-17)