08.03.2011 | Czytano: 1427

Cienkie Bolki bliżej obrony tytułu

Rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek XIV edycji ZALPS. Wreszcie też doszło do zaległego spotkania na szczycie pomiędzy Prymus Catering Cienkimi Bolkami a COS Zakopane.

Cienkie Bolki przystąpiły do tego meczu rozgrzane łatwym zwycięstwem ze Spiszem Krempachy 3-0. Jednakże początek spotkania z COS-em był dla obrońców tytułu nader niepomyślny. COS już na początku seta zdobył pięciopunktową przewagę i systematycznie ją powiększał wygrywając pierwszą partię do 16. W drugim secie jakby zachłyśnięci łatwym zwycięstwem nad odwiecznym rywalem siatkarze COS-u pozwolili przeciwnikom na prowadzenie 4-0. Wprawdzie COS szybko doprowadził do remisu, ale dalsza część seta była już wyrównana, chociaż nieznacznie prowadziły Cienkie Bolki. Udało się im utrzymać przewagę do końca i zwyciężyli 25-23. Rozstrzygnięcie zapadło w tie-break’u. Po zaciętej i nieco nerwowej grze wygrały Cienkie Bolki 15-12 i mecz 2-1. Ten wynik znacząco przybliża Cienkie Bolki do powtórzenia sukcesu z ubiegłego roku obrony tytułu.

W pozostałych meczach rundy już rewanżowej sensacji wprawdzie nie było, ale bardzo ładnie w dwumeczu spisali się ratownicy TOPR. Najpierw urwali seta Autoremo, po czym stoczyli wyrównany bój z Szaflarami. Wprawdzie ratownicy nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale nie są już „chłopcami do bicia” jak to było na początku rozgrywek. Dwa zwycięstwa w stosunku 2-1 odnieśli policjanci z drużyny IPA sponsorowani przez firmę Kia Wadowski i awansowali na 6 miejsce w tabeli. W derbowym meczu drużyn z Kościeliska nieoczekiwanie WOSzK Gronik wygrał z Kościeliskiem 2-1.