15.12.2010 | Czytano: 2640

Sensacyjna porażka Szaflar

Ósma kolejka ZALPS była bardzo interesująca. Wydarzeniem tej serii spotkań była przegrana Szaflar z debiutującą w lidze drużyną zakopiańskich policjantów IPA KIA Wadowski.

Szaflarzanie plasujący się w każdym sezonie w czołówce ligi przegrali wprawdzie tylko 2-1 ale punktów nie zdobyli, bowiem te w zakopiańskiej lidze przyznaje się za wygranie chociażby jednego z dwu pierwszych setów. Ta sztuka udała się natomiast Budorzom, którzy także przegrali ze Spiszem Krempachy 2-1 ale pierwszą partię rozstrzygnęli na swoja korzyść. Zacięte i niezwykle emocjonujące spotkanie rozegrali siatkarze Autoremo w wielokrotnym mistrzem ZALPS COS-em Zakopane. Wygrał występujący w najsilniejszym składzie COS, ale po twardym boju. Liderem niezmiennie z kompletem zwycięstw i wygranych setów są broniący tytułu Prymus Bolki.

IPA KIA Wadowski – Szaflary 2-1 (25-20, 25-18, 14-16)
IPA: Grzegorz Zalotyński, Maciej Wielgus, Przemysław Kurowski, Marcin Kumorowicz, Robert Kozioł, Bartłomiej Włosiński.
Szaflary: Izabela Łabuz, Paweł Legutko, Dawid Bulanda, Roman Smółka, Andrzej Gil, Jakub Maj, Krzysztof Przybyła

Sensacyjne rozstrzygnięcie zapadło w meczu IPA (zakopiańscy policjanci) z Szaflarami. Wygrali struże prawa zdobywając komplet punktów. IPA zagrało świetny mecz prezentując dobre przygotowanie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Autoremo Bukowina Tatrzańska – COS Zakopane 0-3 (23-25, 21-25, 11-15)
COS: Marcin Gregorski, Wojciech Rogalski, Krzysztof Wiśniowski, Władysław Pawlikowski, Dawid Drabik, Jakub Wirowski.
Autoremo: Mariola Adamczyk, Grzegorz Antoszyk, Piotr Budz, Jerzy Kowalczyk, Krzysztof Krauzowicz, Łukasz Duda, Wojciech Mrożek.

Było to bardzo zacięte spotkanie, chociaż wygrane przez faworyzowany COS. Drużyna Autoremo pozostawiła jednak po tym meczu bardzo dobre wrażenie. Pierwszy set przebiegał według reguły punkt za punkt, ostatecznie jednak wygrany przez COS do 23. W drugiej partii w zespole Autoremo nastąpiła kosmetyczna korekta w składzie w celu podwyższenia bloku i to początkowo przyniosło zamierzony efekt. W pewnym momencie siatkarze z Bukowiny Tatrzańskiej prowadzili już 18-13. Niestety dla nich znowu przegrali końcówkę i także trzeciego seta. Siatkarzom Autoremo już niewiele brakuje, aby wygrywać z najlepszymi, ale chyba muszą ustabilizować skład, bo prawie w każdym meczu grają w innej konfiguracji.

Autoremo – SEWIK 3-0 (25-11, 25-12, 15-10)
SEWIK: Daniel Kubicki, Paweł Stoch, Elżbieta Janicka, Maciej Janicki, Agnieszka Górniak, Marcin Górniak.

Spotkanie z SEWIK-iem zostało rozegrane następnego dnia i zostało wygrane przez Autoremo bez większych problemów.

Spisz Krempachy – TSO Zakopane 3-0 (25-17, 25-13, 15-12)
TSO: Tomasz Chyc, Paweł Pęksa, Michał Kowalcze, Bartosz Piskorski, Michał Włoch, Jan Włoch, Rafał Piskorski.
Spisz: Mirosław Kaczmarczyk, Paweł Pacyga, Piotr Pacyga, Michał Krzysztofek, Łukasz Krzysztofek, Paweł Brzyzek, Sebastian Bizub, Jacek Kaczmarczyk, Wojciech Surma, Damian Bizub, Jacek Moś, Piotr Pietraszek, Daniel Zygmond.

Młodzież z TSO nie sprostała coraz lepiej grającemu Spiszowi Krempachy.

Spisz Krempachy – Budorze 2-1 (15-25, 25-21, 20-18)
Budorze: Jacek Żbik, Andrzej Ustupski, Sebastian Cygan, Piotr Romanowski, Stanisław Tracz, Marcin Tracz, Wojciech Tywoniuk.

W pierwszym secie Budorze nie dali szans Spiszakom może trochę „uśpionym” łatwym zwycięstwem z TSO. Drugi set bardziej wyrównany na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Krempachów. Tie-breack był niezwykle emocjonujący. Oba zespoły miały piłki meczowe, ostatecznie jednak 20-18 wygrał Spisz.

Prymus Catering Team Cienkie Bolki – Kościelisko 3-0 (25-14, 25-16, 15-5)
Prymus Bolki: Jacek Bartocha, Michał Kołodziejski, Stanisław Kołodziejski, Robert Nowobilski, Jan Zabłocki, Jakub Kroma.
Kościelisko: Krzysztof Rajkowski, Stanisław Rajkowski, Wojciech zawiła, Mirosław Krauze, Dariusz Piątek, Narcyz Sadłoń.