30.11.2010 | Czytano: 1477

Sensacyjna porażka Autoremo

Sensacją VI kolejki ZALPS była porażka faworyzowanej drużyny Autoremo Bukowina Tatrzańska z IPA KIA Wadowski. Pierwszy set zakończył się zgodnie z przewidywaniami wygraną Autoremo 25-18.

Pewni swego bukowianie wprowadzili na parkiet zmienników i ci już nie sprostali ambitnej drużynie policjantów sponsorowanych przez dilera samochodów KIA. Powrót do wyjściowej szóstki w trzecim secie już nic nie dał i grający na fali zakopiańscy policjanci pokonali rywali w tie-breacku 15-10. Sensacja stała się faktem. Omal tego samego błędu nie popełniła drużyna COS, która w meczu z Gronikiem wygrała pierwszego seta do 8. W drugiej partii rezerwowi gracze COS wprawdzie mocno się męczyli, ale zwyciężyli do 23 a po wygraniu tie-breacka do 12 całe spotkanie 3-0. Prowadzący w tabeli od początku rozgrywek Prymus Bolki wygrali z Budorzami także 3-0 chociaż ostatni trzeci set był wyrównany i aktualni mistrzowie zakopiańskiej ligi zwyciężyli w nim 16-14. Nie było też niespodzianki w meczu Szaflar z Kościeliskiem, wygrały Szaflary pewnie 3-0 w setach dwukrotnie do 17 i do 9. Bardzo dobrze w VI kolejce zagrało TSO z SEWIK-iem. Młodzież z TSO przystąpiła do spotkania mocno skoncentrowana i zmobilizowana, co przełożyło się na wynik 3-0. W ostatnim ze spotkań VI kolejki ratownicy górscy z TOPR podejmowali debiutujący w zakopiańskiej lidze Spisz Krempachy. Mimo, iż ratownicy grają coraz lepiej nie sprostali rozkręcającym się w rozgrywkach Spiszankom i polegli 0-3.

Autoremo Bukowina Tatrzańska – IPA KIA Wadowski 1-2 (25-18, 16-25, 10-15)
Autoremo: Mariola Adamczyk, Budz, Antoszyk, Kowalczyk, Apostoł, Krankowicz.
Wadowski IPA: Zalotyński, Kurowski, Kumorowicz, Włosiński, Kozioł, Wielgus.

Szaflary – Kościelisko 3-0 (25-17, 25-17, 15-9)
Szaflary: Izabela Łabuz, Gil, Legutko, Bulanda, Smółka, Maj, Majewski, Pajor, Przybyła, Chochorowski, Duda.
Kościelisko: K. Rajkowski, W. Rajkowski, Zawiła, N. Sadłoń, Bukowski.

Spisz Krempachy - TOPR 3-0 (25-10, 25-19, 15-11)
Spisz: Piotr Pacyga, Paweł Pacyga, M. Krzysztofek, Ł. Krzysztofek, Brzyzek, S. Bizub, P. Bizub, Kaczmarczyk, Surma, Moś, Pietraszek, D. Zygmond.
TOPR: Ślimak, Styrczula, Nadybal, K. Gąsienica Mracielski, W. Gąsienica Mracielnik, Elantkowski, Różak, Pawlikowski, Marasek, Stankiewicz, Mędoń, Walczak.