11.11.2010 | Czytano: 1360

Mistrz liderem

Tylko przez dwie kolejki beniaminek ZALPS Autoremo był liderem. Po trzeciej serii na czele tabeli są już broniący tytułu Prymus Bolki (dawniej Cienkie Bolki).

Mistrzowie idą jak burza bez straty seta. W minionej kolejce z łatwością ograli debiutujących też w zakopiańskiej lidze siatkarzy Spiszu Krempachy. Także gładko 3-0 z TOPR-em rozprawił się wicemistrz COS z tym, że grał z zespołem liczebnie osłabionym. Dotychczasowy lider Autoremo z trudem pokonał Budorzy/Sokoła 2-1. Po dwu pierwszych partiach był remis 1-1 i także remisowy bilans małych punktów 25-22. Rozstrzygał tie-break i tu nieco lepsi w stosunku 15-10 byli siatkarze z Bukowiny Tatrzańskiej. Budorze w tej serii spotkań rozegrali także drugi mecz z Kościeliskiem. Wygrali go 3-0 a spory wpływ na ich zwycięstwo miała kontuzja jednego z graczy Kościeliska w pierwszym secie. Pierwsza partia tego meczu była bardzo zacięta zakończona wynikiem 26-24. Pierwsze punkty w lidze zainkasowali policjanci z IPA, którzy wygrali z zakopiańską spółka komunalna SEWIK 3-0.

Autoremo Bukowina Tatrzańska - Budorze/Sokół Zakopane 2–1 (22-25, 25-22, 15-10),
Prymus-Bolki - Spisz Krempachy 3-0 (25-13, 25-12, 15-11),
Budorze/Sokół – Kościelisko 3-0 (26-24, 25-19, 15-7),
Szaflary – TSO 2-1 (27-29, 25-12, 15-10),
COS – TOPR 3-0 (25-6, 25-10, 15-4),
IPA Wadowski – SEWIK 3-0 (25-20, 25-11, 15-9).