24.09.2010 | Czytano: 1690

Rewelacyjny Piekielnik(+zdjęcia)

Konia z rzędem temu, kto stawiał na zwycięstwo Piekielnika w piłkarskiej Gimnazjadzie o mistrzostwo Ośrodka Sportowego w Nowym Targu. Tym bardziej, iż w pierwszej serii spotkań przegrał wyraźnie z Ludźmierzem.

W zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu czempionacie faworytem była ekipa z Klikuszowej. Potwierdziły to jej dwa pierwsze występy. Klikuszowianie wygrali z Nowym Targiem 2:1 i „rozstrzelali” Szaflary 6:0, które na otwarcie turnieju wygrały z Ludźmierzem 3:1.

Piekielnik szybko się otrząsnął po przegranej, wyciągnął wnioski i bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę Klikuszowej. To był najciekawszy pojedynek turnieju i jak się później okazało zdecydował o wygraniu turnieju. Oba zespoły nie przegrały kolejnych spotkań i o pierwszym miejscu zadecydowało bezpośrednie spotkanie. Podobnie było w przypadku trzeciego miejsca, które premiowane było awansem do mistrzostw powiatu.

Klikuszowianie po wcześniejszych wygranych chyba byli przekonani, że Piekielnik padnie przed nimi na kolana i będzie prosić o najniższy wymiar kary. Za takie rozumowanie słono musieli zapłacić. Piłkarze z Piekielnika szybko objęli prowadzenie, a rywal motał się jak ryba w sieci. Grając bez ładu i składu, preferując indywidualne popisy. Początkowo nie było nerwowych ruchów w wykonaniu przegrywającego, ale z upływam czasu, gdy rezultat nie ulegał zmianie, każdy chciał indywidualną akcją doprowadzić do wyrównania. To była woda na młyn przeciwnika, który rozgrywał bardzo mądrą partię w defensywie. Już w zarodku rozbijał ataki klikuszowian i spokojnie czekał na swoją szansę.

Gdy w połowie drugiej odsłony po raz drugi piłkarze z Piekielnika pokonali bramkarza z Klikuszowej, wydawało się, że jest po meczu. Przeciwnik nie złożył broni i szybko zdobył kontaktowego gola. Postawił wszystko na jedną kartę, odsłonił się i nadział się na kontrę. Klikuszowianie na dwie minuty przede końcowym gwizdkiem zdołali jeszcze raz ulokować piłkę w bramce Piekielnika, ale na więcej zabrakło czasu.