21.09.2010 | Czytano: 1141

Mistrzostwa gminy NT w piłce

W dniu 20 września 2010r. na boisku w Ludźmierzu odbyły się zawody w piłkę nożną (6 osobową – zmiana przepisów). Zawody zostały zaplanowane na dzień 17 września 2010r. ale z przyczyn pogodowych termin rozgrywek został uzgodniony na dzień 20 września.

W zawodach uczestniczyły gimnazja z; Krempach, Gronkowa, Ludźmierza, Łopusznej, Waksmunda i Klikuszowej. Rozstawiono drużyny, które zajęły w zeszłym roku I i II miejsce. Dokonano losowania na grupy A i B. W grupach rywalizacja drużyn odbyła się systemem „każdy z każdym”. Następnie drużyny rozgrywały finał (IA z IB) oraz o miejsce trzecie (IIA i IIB). Dalsze miejsca drużyn uzyskano na podstawie zdobytych punktów oraz różnicy bramek. Turniej zakończył się po 8 meczach, czas spotkań 2 x 15 minut.

Mecz o I miejsce
Ludźmierz – Klikuszowa (1:1) po karnych (2:3)

VI miejsce: Łopuszna

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy. Drużyna z Klikuszowej otrzymała puchar. Dwie pierwsze drużyny uzyskały awans do rozgrywek na wyższym szczeblu. Pięć pierwszych drużyn otrzymały nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Duda Daniel (Klikuszowa) – otrzymał dyplom, pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Stadion na zawody przygotował organizator. Spotkania prowadzili sędziowie z Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Organizator dziękuje Wójtowi Gminy Nowy Targ za ufundowanie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Organizator również dziękuje opiekunom drużyn za sprawne przeprowadzenie zawodów.