19.07.2010 | Czytano: 1110

Puchar Wójta dla Maniów

Juniorzy Lubania Maniowy okazali się najlepszą ekipą w turnieju o Puchar Wójta Gminy Czorsztyn w sezonie 2009/10. W meczu półfinałowym podopieczni Zbigniewa Jaworskiego pokonali rywala za miedzy Zaporę Kluszkowce 2-1 a w finale bezproblemowo wypunktowali Trzy Korony Sromowce Niżne stosunkiem 4-1.

Mecze półfinałowe:
Spływ Sromowce Wyżne - Trzy Korony Sromowce Niżne 1:1
(karne 4:5)
0-1 Migdał,
1-1 Pierwoła

Karne: Kliś-, Bańkosz, T.Bańkosz, Pierwoła - Borzęcki, Patlewicz, Migdał, Kowalczyk, Magiera

4-1 Migdał

Lubań: Bańka- Wrocławiak, Gorlicki, Ostachowski, Rusin- Klimczak, Jarząbek, Słodyczka, Bednarczyk- Potoniec, Staszel oraz Bibro, Hagowski, A.Jandura, M.Jandura,Bukowski

Lubań Maniowy chciał udekorować swój wspaniały sezon zwycięstwem w turnieju o Puchar Wójta Gminy Czorsztyn, i tak też się stało. Młodzi piłkarze z Maniów od pierwszej do ostatniej minuty dyktowali tempo gry. Widać było różnice w wyszkoleniu obu ekip, maniowianie grali ładnie dla oko z pierwszej piłki ich akcje mogły się podobać, natomiast Sromowce grały chaotycznie i tylko przebłysk któregoś zawodnika Trzech Koron robił zamieszanie pod polem karnym Lubania. Po dwóch takich akcjach Sromowce były bliskie szczęścia jednak dobrze interweniował golkiper Lubania, ratując swoją drużynę przed stratą bramki. W drugiej połowie Lubań zaczął grać jak przystało na najlepszą drużynę Podhala. Trzy bramki w bardzo krótki odstępie czasu i było już po meczu. W 45 minucie spotkania bramkarz Lubania znalazł się w sytuacji sam na sam z graczem Trzech Koron i zachował się bardzo bezmyślnie, gdyż ściął równą z trawą gracza Sromowiec a sędzia nie miał wątpliwości, rzut karny oraz czerwona kartka dla bramkarza. Migdał pewnie wyegzekwowały rzut karny ale jego drużyny na więcej już nie było stać.

Wszystkie spotkania trwały 2x30 minut.