21.10.2023 | Czytano: 2241

Dobry występ uczniów z Sieniawy

Na stadionie MOSiR w Tarnowie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lekkoatletyce, w których wystartowało 12 uczniów z Sieniawy.

Mistrzynią województwa w skoku w dal z wynikiem 496 cm została Martyna Papierz, pokonując 19 rywalek. Brązowym medalistą w biegu na 300 metrów został Kacper Wojtasiak z wynikiem 43.40 sekundy.

Sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie: Martyna Papierz, Anna Górka, Klaudia Górka i Roksana Pałasz zajęła V miejsce - 57.4s, podobnie jak sztafeta chłopców w składzie: Jakub Hadowska, Kacper Wojtasiak, Filip Potoczny i Andrzej Sądelski z czasem 53.7s.

W biegu na 100 metrów IV miejsce zajęła Anna Górka z wynikiem 14.6 s.

W pchnięciu kulą IX miejsce zajęła Lena Kamińska - 6m 94cm, a w kategorii chłopców X miejsce dla Szymona Komperdy z wynikiem 8m 89cm. W pierwszej dziesiątce zostały sklasyfikowane również: Klaudia Górka w biegu na 300m oraz Emilia Hadowska w biegu na 600m .

Opiekunem uczniów jest nauczyciel Daniel Siwor.