30.03.2010 | Czytano: 1169

Finał Woj. Małopolskiego w Minikoszykówce

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu uczestniczyła  w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce w kategorii chłopców.

W finale udział wzięły drużyny:
Szkoły Podstawowej nr 100 z Krakowa ( wystepujace w lidze jako Wisła II)
Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce ( kilku graczy z Regis Wieliczka m.innymi Adam Kulasiak)
Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie
Szkoły Podstawowej w Chrzanowie
Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu
Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu
W wyniku  losowania drużyny podzielono na dwie grupy, w których grano każdy z każdym . Zwycięzcy grup grali o I miejsce  itp.. . Grano 4 x 6 minut bez zatrzymywania czasu.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu wystąpiła w składzie: Piotr Suder, Jakub Korczak, Maksymilian Senio, Maciej Trzciński , Kacper Bryniarski, Jan Żmuda, Piotr Leja, Daniel Żegleń, Szymon Szymański , Hubert Derebas , Michał Behounek, Kamil Pierwoła

Wyniki
SP5 Nowy Targ - SP 2 Wieliczka 13 : 33 (3:10 , 2:12 , 4:8 , 4:3)
Punkty dla SP 5 - Derebas 3 , Pierwoła 6 , Żegleń 4
SP5 Nowy Targ - SP 21 Nowy Sącz 27:18 (6:10 , 7:3 , 7:1 , 7:4)
punkty dla SP5 - Trzciński 11 , Derebas 5 , Pierwoła 7 , Żmuda 2 , Żegleń 2

W meczu o III miejsce
SP 5 Nowy Targ zagrało z SP 20 Tarnów 12:18 (4:6 , 0:6 , 2:3 , 6:3)
punkty dla SP 5 Leja 2 , Derebas 2 , Behounek 1 , Pierwoła 7.

Ostatecznie SP 5  zajęła IV miejsce. W finale SP 100 Kraków pokonało SP 2 Wieliczka i zostało mistrzem województwa małopolskiego w Minikoszykówce chłopców szkół podstawowych.