11.11.2022 | Czytano: 347

Powiat Nowotarski wysoko w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży

Na hali sportowej w Kamienicy odbyło się podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” 2021/2022.

W obecności przedstawicieli dzieci i młodzieży, nauczycieli wychowania fizycznego, władz samorządowych z terenu Małopolski oraz władz Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego odbyła się dekoracja zwycięskich szkół oraz osób zasłużonych dla rozwoju sportu szkolnego na terenie naszego województwa.

Najlepszą wśród szkół podstawowych z powiatu nowotarskiego okazała się Szkoła Podstawowa nr 11 z Nowego Targu, która w kategorii Igrzysk Dzieci wywalczyła drugie miejsce a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (7-8 klasa) zajęła 4 pozycję. Nagrodę odbierał w imieniu szkoły nauczyciel Bartosz Gotkiewicz wraz z uczniami, który również otrzymał Medal Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego "Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego".

Pamiątkowe odznaczenia zasłużonych dla sportu szkolnego otrzymał również Marek Danielczak koordynator sportu Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Adam Dudek zasłużony emerytowany nowotarski koordynator sportu szkolnego. 

W Licealiadzie najlepszą szkołą w Małopolsce okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Nowego Targu. Statuetkę obierali Piotr Jabłoński oraz Barbara Wcisło wraz przedstawicielami młodzieży. Drugą lokatę zdobyło I Liceum Ogólnokształcące z Rabki Zdrój.

W klasyfikacji generalnej wśród powiatów rewelacyjną drugą pozycję zdobył Powiat Nowotarski ustępując jedynie Krakowowi. Nagrodę odbierali - Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego oraz Tadeusz Watycha Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, które organizuje system współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej w powiecie nowotarskim.   


mat. prasowe

Komentarze

reklama