V liga: Watra na piątkę! (+dwie galerie)

AKTUALIZACJA (Jarmuta - Korona) Białczanie potwierdzili, że nieprzypadkowo znajdują się w fotelu lidera.

Orkan Szczyrzyc – Watra Białka Tatrzańska 1:5 (1:1)
1:4 Drozd (Lupa) 71
1:5 Drozd (Dudek) 90
Orkan: Osinko – Wojtasiński, Janecki, Kurek, Kaleta, Limanówka (85 Żabówka), Czech (85 Świerczek), Gargas (55 Kwiecień), Boczoń, Śliwa (85 Górka), Wsół
Watra: Kudła – Zając, Lajcak, Łukaszczyk, Kostrzewa, Lupa (85 Rabiański), Freirias (70 Drozd), Płonka (89 Franosz), Masłowski, Dudek, Styrenczak

Gospodarze zaskoczyli w pierwszych minutach, zaczynając spotkanie od bardzo obiecujących groźnych ataków. W efekcie już w 8 minucie wyszli na prowadzenie i zmusili białczan do większego wysiłku. Ci konsekwentnie z czasem zaczęli przejmować inicjatywę i byli bardzo blisko objęcia prowadzenia jeszcze w pierwszej odsłonie. Po przerwie Watra rozbiła rywala, a świetną zmianę w obozie gości dał Drozd.

5 – Pierwszy groźny strzał gospodarzy. Na próbę z dystansu decyduje się Wsół, a jego uderzenie skierowane w lewy róg bramki, na korner paruje Kudła.
8 – GOL 1:0! Ładna oskrzydlająca akcja Orkana. Dogranie z prawej flanki na piąty metr, kończy Limanówka.
17 – GOL 1:1! Lupa ogrywa obrońce i z 10 metra przełamuje dłonie bramkarza, dając Watrze wyrównanie.
30 – Styrenczak huknął z okolicy szesnastki. Niezła próba w lewy dolny róg sparowana z trudem przez bramkarza.
45 – Kapitalna wymiana podań białczan w polu karnym rywala. Pechowo futbolówka uderzona przez Dudka stempluje słupek.
56 – Dudek posyła futbolówkę między obrońcami. Zasłonięty Osinko tylko odprowadził wzrokiem piłkę mijającą lewy słupek o centymetry.
63 – Zamieszanie pod bramką Orkana. Finalnie Płonka przestrzela wysoko w doskonałej pozycji.
65 – GOL 1:2! W polu karnym gospodarzy faulowany był Dudek. Z jedenastu metrów bramkarza myli Masłowski.
69 – GOL 1:3! Freirias powalczył ambitnie prze lewym narożniku boiska, po czym zgrał krótko do Styrenczaka. Uderzenie z ostrego kąta zza szesnastki ląduje idealnie w dalszym okienku!
71 – GOL 1:4! Lepszego wejścia na murawę Drozd nie mógł sobie wymarzyć. Po akcji Lupy prawą flanką, rezerwowy kończy kontrujące podanie mocnym strzałem w prawy róg bramki.
78 – Limanówka z piątego metra zostaje zatrzymany przez Kudłę.
90 – GOL 1:5! Dudek wykłada do Drozda, który uderzeniem z bliska ustala wynik meczu.

Jarmuta Szczawnica – Korona Niedzieliska 3:3 (2:2)
0:1 Augustyn 18 z wolnego
1:1 Wiercioch (H. Michałczak) 25 po wolnym
1:2 Baruch 30 z karnego
2:2 H. Michałczak 34 z wolnego
2:3 Zubel 60
3:3 D. Michałczak 82
Jarmuta: Olchawa – D. Michałczak, H. Michałczak, Mrówka, Faltyn, Kwit, Frost (75 Jaworski), Wojtanek, Dlamini (60 Mlonzi), Wróbel, Wiercioch
Korona: Marek - Michałek, Hebda (80 Miszczuk), Mikoś, Augustyn (21 Koziński), Zubel, Rachwalski, Cabała (80 K. Michałek), Dydyk, Kruk, Baruch

Pierwsza odsłona to prawdziwy festiwal stałych fragmentów gry. Trzy bramki padły po rzutach wolnych, jeden z „jedenastki”. Jarmuta dwukrotnie goniła wynik i taki sam los czekał ją w drugiej połowie. Straty udało się zniwelować w 82 minucie i ostatecznie wyszarpać remis na własnym terenie.

18 – GOL 0:1! Rzut wolny dla Korony. Mierzony strzał Augustyna otwiera wynik spotkania.
25 – GOL 1:1! Tym razem stały fragment dla Jarmuty. Po wrzutce H. Michałczaka, futbolówkę trącił Wiercioch, czym zaskoczył bramkarza rywali.
30 – GOL 1:2! Rzut karny dla przyjezdnych. Szansę z „wapna” wykorzystuje Baruch.
34 – GOL 2:2! H. Michałczak uderza bezpośrednio z rzutu wolnego. Kapitalny strzał nie dał szans Markowi!
60 – GOL 2:3! Kontratak przyjezdnych. Podanie w końcowej fazie akcji zamyka Zubel.
82 – GOL 3:3! Mamy remis. Po solowej akcji do siatki trafia D. Michałczak.