27.09.2022 | Czytano: 851

GP. Znakomity występ Jana Mrugały

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie k. Zielonej Góry był gospodarzem I Grand Prix Polski młodziczek i młodzików.

Jan Mrugała nie zawiódł. Był jednym z faworytów  i wywalczył drugie miejsce ustępując w finale Jakubowi Doboszowi z Grodziska Mazowieckiego. Jan w turnieju głównym pokonał kolejno: Olafa Glenarta z Grudziądza 3:0, Jana Głuszkiewicza z Kwidzynia 3:0, Antoniego Flisa z Wrocławia 3:0, w meczu o szesnastkę okazał się  lepszy od Jakuba Zorniga z Dębna (Zachodniopomorskie) wygrywając 3:1. W kolejnej rundzie  pokonał Dominika Dzikońskiego z Pisanicy 3:0, zaś o wejście do strefy medalowej  ograł Jakuba Krzyżanowskiego z Torunia 3:0. W pojedynku o finał rozprawił się 3:1 z Julianem Korzusem z Torunia.

Z kolei  Antoni Kuros ukończył zmagania na 13 miejscu. Duży sukces, bo  w rankingu ogólnopolskim zajmował przed turniejem dopiero 61 pozycję.