20.09.2022 | Czytano: 1047

Kamila Małysiak najlepszą juniorką w Małopolsce

W Tuchowie odbył się pierwszy wojewódzki turniej klasyfikacyjny juniorek i juniorów. Bardzo dobre zawody rozegrali zawodnicy Gorców Nowy Targ.

Kamila Małysiak nie miała sobie równych w turnieju juniorek przechodząc przez trzy rundy bez wysiłku wygrywając wszystkie pojedynku po 3:0.  W meczu finałowym Kamila napotkała duży opór ze strony zawodniczki z Gdowa. Po pierwszych dwóch setach to przeciwniczka cieszyła się z prowadzenia, lecz kolejne trzy sety padły łupem nowotarżanki. W piątym secie  toczyła się zacięta walka o każdy punkt, ostatecznie lepsza okazała się zawodniczka Gorców (16-14).  Tym zwycięstwem zapewniła sobie awans do Grand Prix Polski.

Juniorom już tak dobrze nie poszło. Najwyżej sklasyfikowany został Wiktor Klag, na piątej pozycji. Pozycję niżej zajął Bartłomiej Mrugała, a ósmy był Kacper Nagel.