Klasa A: Brutalny faul w Czarnej Górze (+dwie galerie)

Zobacz relację z sobotnich meczy 4. kolejki podhalańskiej klasy A

Lubań Maniowy – Zapora Kluszkowce II  - Czarni Czarny Dunajec 1:1 (0:0)
1:0 Wolski  87’
1:1 Cikowski 92’
Lubań Maniowy – Zapora Kluszkowce II: Sikora - Koczór, Majerski, Chlipała, , Bryja, , Franczak, Dziatkowicz, Kopytko, Jarkiewicz, Wolski, Ciesielka
Czarni Czarny Dunajec: Slesarczuk, Bukowski, Cikowski, Krzysiak, Pająk, Kulman, Marusarz, Obrochta, Pachabut, Wiśniewski, Cipta

7’   Franczak wychodzi sam na sam z bramkarzem ale nie trafia
20’ Ponownie Franczak jest w doskonałej sytuacji ale bramkarz jest górą
34’ Trzecia szansa Franczaka na pokonanie bramkarza w sytuacji sam na sam bez powodzenia
85’ druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla stopera gospodarzy
87’ 1:0 GOL ! Piękny strzał Wolskiego z 18 metra i piłka ląduje przy lewym słupku bramkarza
88’ w polu karnym upada podcinany Nazarenko ale sędzia nie odgwizduje rzutu karnego
92’ doliczony czas gry, bramkarz gospodarzy w kontakcie z przeciwnikiem wypuszcza piłkę i Cikowski strzela do bramki

W pierwszym niedzielnym meczu czwartej kolejki A klasy Lubań Maniowy – Zapora Kluszkowce II  zremisował z  Czarnymi Czarny Dunajec 1:1.
Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy mieli optyczną przewagę na placu gry jak również stwarzali zagrożenie pod bramką przyjezdnych. Trzykrotnie sam na sam z bramkarzem przegrywał zawodnik gospodarzy Franczak. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Druga połowa to kolejna szansa gospodarzy, nie wykorzystana przez Franczaka. Dramatyczna okazała się końcówka spotkania. W 87’ sędzia wyrzucił z boiska stopera Lubania. Pomimo tego gospodarze będąc w osłabieniu strzelili bramkę po pięknym strzale Wolskiego. Kontrowersje wzbudził fakt podcięcia Nazarenki w polu karnym gdzie sędzia nie odgwizdał karnego dla miejscowych. W doliczonym czasie gry w niejasnych okolicznościach padała bramka wyrównująca. Gospodarze mieli pretensje do arbitrów o uznanie tej bramki, gdyż wg nich bramkarz został pchnięty przez przeciwnika po czym wypuścił piłkę z rąk. Ten fakt spowodował przejęcie futbolówki przez gości i strzał do bramki.

/Robert Siemek

Orawa Jabłonka - Przełecz Łopuszna 1:1 (1:0)
1:0 Sikora 23’
1:1 Wicek 70’
Orawa Jabłonka: Potaczek Tomasz - Skoczyk, Bełciak Mateusz, Dworszczak, Brząkała, Bełciak Damian, Smutek, Zahora, Styruła, Sikora
Przełęcz Łopuszna: Śledziński, Chmielak Michał, Goleniowski, Chowaniec Jarosław, Chmielak Andrzej, Drożdż, Kamoń Kacper, Kamoń Piotr, Chmielak Dawid, Maciasz, Chowaniec Bartosz

W meczu Orawy Jabłonka i Przełęczy Łopuszna padł remis 1:1. Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy, którzy po pięknym strzale Sikory zza pola karnego objęli prowadzenie. Po zmianie stron Orawa „została w szatni” i to goście prowadzili grę. Po samobójczej bramce Winnika mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 1:1

Momenty były…..
1:0 GOL! Strzał z 20 metrów  Sikory obok słupka
1:1 GOL! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wincek niefortunnie interweniuje na linii bramkowej pakując piłkę do bramki

Granit Czarna Góra - Dunajec Ostrowsko 4:1 (1:1)
0:1 Szczepaniak z karnego 14
1:1 Milon z karnego 32
2:1 Michalski głową 50
3:1 Gryglak 81
4:1 Gryglak 84
Granit: Gogola - Milon, Sarna, Bigos, Gryglak, Kiernoziak K., Sarna, Lichacz, Sztuczka, Michalski, Gnida (rezerwowi: Kiernoziak Sz, Szyszka, Dzierżęga, Kalata)
Dunajec: Gucwa - Budz, Kamiński Ksawery, Kempa, Kamiński A., Kozieł, Szczepaniak, Zubek, Mucha, Sral, Gacek (rezerwowi: Ziętara, Ambroż, Skałuba, Moczarny, Leśnicki, Wodziak)

4' - Zubek w bardzo dobrej sytuacji strzela z 16 m ale Gogola wyciągnął się jak struna i obroni
14' - karny po zderzeniu z obrońcą wykorzystuje Szczepaniak i jest 0:1
17' - Kozioł kopnął w twarz Miliona - dostaje czerwoną kartkę
32' - Milon zdobywa bramkę z karnego na 1:1
50' - Michalski głową przelobbował bramkarza, jest 2:1
81' - Gryglak na zamknięciu po uderzeniu Szyszki pakuje piłkę do pustej bramki na 3:1
84' - Milon prawą sptroną do Gryglaka który kolanami na 4:1

Zobacz relację z wczorajszych meczy 4. kolejki podhalańskiej klasy A

W galerii zdjęcia z dzisiejszego meczu Granit Czarna Góra - Dunajec Ostrowsko autorstwa Eugeniusza Gogoli oraz wczorajszego meczu GKS Łapsze Niżne - Lokomotiv Chabówa autorstwa Joanna Dziubińskiej

oprac. wo/

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale