20.08.2022 | Czytano: 6152

Klasa A: Hat-trick Iglara (+dwie galerie)

Burze i ulewy jakie przeszły w sobotę po południu przez Podhale nie powstrzymały piłkarzy A klasy. O 17:30 na murawy w Lasku, Ostrowsku i Czarnej Górze weszło 6 pierwszych zespołów rozpoczynając kolejną kolejkę rozgrywek. W niedziele cztery kolejne spotkania.

Granit Czarna Góra - Bór Dębno 2:7 (0:1)
2:7 Dutkiewicz 91
Granit: Gogola - Kiernoziak Sz., Milon, Sarna M., Bigis, Gryglak, Kiernoziak K., Sarna P., Lichacz, Sztuczka, Budz (rezerwowi: Gnida, Matoniak, Michalski, Szyszka)
Bór: Śliwa - Potoczak K., Kucharski, Gąsiorek, Iglar D., Brynczka P., Grzywnowicz Mateusz, Iglar T., Brynczka B., Kozioł, Dutkiewicz (rezerwowi: Waksmundzki, Grzywnowicz Marcin, Błachut M., Potoczak M., Grzywnowicz T.)

Momenty:
6' rzut wolny z 16 metrów wykonuje Milon, mocny strzał, ładna obrona Śliwy.
10' rzut wolny z około 20 metrów znowu wykonuje Milon, silny strzał wprost w Śliwę, piłkę dobija jeszcze Bigos ale pewna interwencja Śliwy.
12' kolejny rzut wolny ponownie przy piłce Milon, strzał mocny ale wprost w bramkarza Boru.
17' akcja środkiem pola Gąsiorek do Dutkiewicza, ten pięknym podaniem obsługuje Pawła Brynczkę, w akcji sam niepewnie Gogola, piłkę wybija obrońca Granitu.
19' GOL! prostopadłe podanie otrzymuje Tomasz Iglar, wyprzedza Sarnę, po czym pakuje piłkę do siatki.
24' mocny strzał Gąsiorka z okolicy 16 metra, na raty broni Gogola
34' Gąsiorek zagrywa piłke do Tomasza Iglara w akcji sam na sam lobuje bramkarza, piłka odbija się z linii bramkowej i wypada poza bramkę
47' akcja lewą stroną mocnym strzałem kończy Sarna, piłka delikatnie nad poprzeczką.
49' błąd Noworolnika, Dutkiewicz podaje piłke do Pawła Brynczki lecz przegrywa akcje sam na sam z golkiperem Granitu.
53' Dutkiewicz oddaje strzał z dystansu piłka blisko słupka.
56' GOL! Faul Śliwy na napastniku Granitu, sędzia wskazuje wapno, egzekutotem jest Noworolnik, mocny strzał w środek.
59' Dutkiewicz podaje do Pawła Brynczki, ten po raz trzeci w sytuacji sam na sam przegrywa z Gogolą.
62' GOL! Dutkiewicz wykonuje rzut wolny, wrzuca piłkę miękko w pole karne, Gąsiorek dobiega do piłki i pakuje footbolówke do siatki.
65' faul Daniela Iglara na Kurnycie, za co otrzymuję żółta kartkę. Pięknym strzałem po rzucie wolnym popsuje się Noworolnik. Piłka leci w okienko, jednak palcami wyciąga ją Śliwa.
68' GOL! Dutkiewicz podaje do Tomasza Iglara a ten mocno i pewnie, bramkarz bez szans.
70' GOL! przez całe boisko posyła piłkę bramkarz pod nogi Sarny, ten strzela w długi róg.
76' GOL! Mateusz Kozioł puszcza piłkę do Dutkiewicza, ten w swoim stylu kładzie bramkarza i strzela na 4:2
79' GOL! Ładna akcja napastników Boru, Paweł Brynczka podaje do Tomasza Iglara ten wyprzedza obrońców i strzela hat-tricka.
82' akcja prawą stroną Noworolnika, wrzuca piłkę do środka pola gości zamieszanie pod bramką
89' GOL! Dutkiewicz tym razem do Bartłomieja Brynczki, ten kładzie bramkarza pewnie pakuje piłkę do siatki.
91' GOL! akcja środkiem pola Bartlomiej Brynczka podaje do Tomasza Iglara, który zagrywa piętką do Dutkiewicza ten strzela mocno bramkarz znowu bez szans i mamy 7:2.

Dunajec Ostrowsko - Lubań II Zapora Kluszkowce 3:3 (1:1)
1:0 Skałuba 26
1:1 Kopytko z karnego 33
2:1 Szczepaniak z karnego 50
3:1 Skałuba 62
3:2 Jarkiewicz 82
3:3 Jarkiewicz 90+4
Dunajec: Gucwa D. - Budz, Ziętara, Kamiński Ksawery, Kempa, Kozieł, Szczepaniak, Zubek, Skałuba, Mucha, Sral, Gacelk (rezerwowi: Kamiński A., Lesnicki, Moczarny, Wodziak, Gucwa R.)
Kluszkowce: Ciesielka - Koczór, Jazgar, Sikora, Jarkiewicz, Leśnicki, Jandura, Dziatkowicz,  Quintahinilha, Kopytko, Sikora (rezerwowi: Charniauski, Franczak, Kowalczyk, Potoniec, Sopata, Wolski)

Drużyna gospodarzy może czuć duży niedosyt. Pomimo prowadzenia różnicą dwóch goli nie dowiozła korzystnego wyniku do końca. Dramatyczne spotkanie w Ostrowsku zakończyło się remisem co na pewno, zważywszy na okoliczności ucieszyło przyjezdnych. Ulewa, która nawiedziła Podhale oszczędziła boisko w Ostrowsku, na które spadła niewielka ilość deszczu. Mecz toczył się w dobrych warunkach atmosferycznych. Gospodarze punktowali przeciwnika i mieli ich już prawiena deskach, ale pomimo prowadzenia nie potrafili „zamknąć meczu”. Bohaterem spotkania został Szymon Jarkiewicz, który w ostatnich minutach meczu zdobył 2 gole dla Lubania na wagę jednego punktu

/Robert Siemek

Wierchy Lasek - Lubań Tylmanowa 2:2 (2:2)
0:1 Adamczyk 15
1:1 Nykaza 35
2:1 Włodarczyk
2:2 Zep 42
Wierchy: Nykaza J., Plewa M., Nykaza R., Gał, Trzoniec, Nierbat, Jaróg, Duda, Plewa G., Benedyk, Włodarczyk (rezerwowi: Truty, Krupa, Pudzisz, Jaróg, Pańszczyk)
Lubań: Gołdyn, Lizoń, Kołodziej, Noworolnik, Kurnyta, Adamczyk, Świtecki, Kozielec A., Kozielec K., Kwit, Zep (rezerwacja: Noworolnik, Kozielec P., Ligas, Matyszczak, Zacher)

Momenty:
20’ rzut karmy po faulu Trzońca
21’ Kuba Nykaza prawie obronił ale jednak piłka w siatce po strzale Adamczyka
25’ Centrostrzał w poprzeczkę dla Wierchów Plewa Grzegorz
27’ kolejny karny dla Tylmanowej po faulu Trzonca
28’ Obrona karnego przez Kubę Nykaza - strzał w prawy dolny róg bramki
35’ Kwit z Tylmanowej ręka w polu karnym - rzut karny dla Wierchów, rzut karny wykonuje Kuba Nykaza 1:1
37’ żółta kartka dla Włodarczyka
40’ po pięknym dośrodkowaniu Biernata gola na 2:1 strzela Włodarczyk, Wierchy prowadzą 2:1
42’ Tylmanowa na po strale Zepa 2:2
50’ żółta kartka dla Zepa
55’ strzał na bramkę obroniony przez bramkarza tylmanowej
57’ odpalone race żółto niebieskie
65' idealna prostopadła piłka od Plewy Grzegorza, Włodarczyk przegrywa pojedynek sam na sam

Lubań gra bez Kacpra Ziemianka, który zmienił dziś swój stan cywilny. Gratulujemy Młodej Parze!

Przełecz Łopuszna - GKS Łapsze Niżne 3:2 (1:1)
1:0  Antoszek  31
1:1  Kubasek  37
1:2  Kubasek  78
2:2  J. Chowaniec 79
3:2  Maciasz 89
Przełęcz Łopuszna: Klamerus, Chmielak Michał , Chowaniec Jarosław, Drożdż, Chowaniec Przemysław (Kasprzak 27), Antoszek (Kamoń Jakub 80), Łęczycki, Kamoń Piotr (Chmielak Andrzej 46), Chmielak Dawid (Chowaniec 66), Maciasz, Chowaniec Bartosz
GKS Łapsze Niżne: Bryja Mateusz, Handzel Brajan (Brynczka 54), Borowski, Chmiel, Kuruc, Handzel Damian, Kubasek, Bryja Paweł, Labuda, Truty, Wida (Topór 77)

31’ GOL 1:0 - obrońca gości tak niefortunnie wybija piłkę z pola karnego, że ta trafia w zawodnika gospodarzy i wpada do bramki
37’ GOL 1:1  - strzał z rzutu wolnego na bramkę Łapsz i bramkarz jest bez szans
78’  GOL 1:2 – po rzucie rożnym zawodnik gości strzałem z głowy umieszcza piłkę w bramce
85’ GOL 2:2 – stały fragment gry i tym razem po rzucie rożnym głową gola strzela zawodnik gospodarzy
89’ GOL 3:2 – piękny rajd lewą flanką zawodnika Łopusznej, który strzela nie do obrony obok wybiegającego bramkarza

Mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem, na boisku była ostra walka ale prowadzona zgodnie z zasadami fair play. I połowa zakończona remisem. W drugiej odsłonie na boisku nie widać było dominujacej ekipy. Dwa stałe fragmenty gry wykorzystane przez obie drużyny spowodowały, iż wynik nadal był remisowy. Ostatnia indywidualna akcja przesądziła o zwycięstwie gospodarzy, choć remis byłby wynikiem sprawiedliwym

Biali Biały Biały Dunajec - Orawa Jabłonka 0:3 (0:3)
0:1 Smutek 18’
0:2 Kasprzak 34’
0:3 Kasprzak 44’
Biali Biały Dunajec: Bukowski, Gąsior, Jamrozowicz, Niemiec, Karpiel, Franosz, Wróbel, Zapotoczny, Pierzchała, Łojas, Polak
Orawa Jabłonka: Potaczek, Skoczyk, Bełciak Mateusz, Dworszczak, Brząkała, Kasprzak, Bełciak Damian, Smutek, Sikora, Styruła, Zahora

W spotkaniu drużyn z Białego Dunajca i Jabłonki już w pierwszej połowie goście zapewnili sobie dostateczną przewagę ażeby wywieść na Orawę trzy punkty. Przewaga przyjezdnych była widoczna od samego początku, a ich bohaterem okazał się Piotr Kasprzak który ustrzelił dublet. Drugą połowę storpedował deszcz i warunki na płycie boiska zmieniły się diametralnie. Na mokrej nawierzchni piłka zatrzymywała się w wodzie, a zawodnicy mieli wiele problemów ażeby kontrolować futbolówkę. Bramki już nie padły i Orawa w pełni zasłużenie wygrała mecz. Nadmienić należy iż trenera gospodarzy czeka bardzo wiele pracy w nadchodzącym sezonie, gdyż połowę jego zespołu stanowią juniorzy, a część starszych zawodników jest kontuzjowana.

18’ 0:1 GOL ! Strzał życia z 28 metra oddaje Smutek i bramkarz nie ma najmniejszych szans na obronę
34’ 0:2 GOL ! W sytuacji sam na sam Kasprzak nie marnuje okazji
44’ 0:3 GOL ! Typowy kontratak, po stracie piłki przez gospodarzy szybka akcja zakończona przez Kasprzaka

KS Lokomotiv Chabówka - Skalni Zaskale 2:5 (0:2)
2:5 Łęczycki 85
Lokomotiv: Polaniak - Miśkowiec, Łukaszka, Rapacz K., Smętek, Nawara, Macioł, Sularz, Czyszczoń, Rapacz D., Ślaga (rezerwowi: Pyka Krystian, Czyszczoń T., Rapacz K., Florczyk, Pyka Karol, Panek)
Skalni Zaskale: Sowa - Bryja, Strama, Truty, Chorążak J., Czajkowski, Król, Luberda, Łęczycki M., Józefczak, Chorążak K. (rezerwowi: Jaróg, Strug, Strama, Chrobak, Łęczycki K., Gacek)

Czarni Czarny Dunajec - Unia Naprawa 6:1 (2:0)
6:1 Wesołowski 84
Czarni:  Slesarchuk - Wiśniowski, Bukowski T., Obrochta, Kulman, Wesołowski, Pająk, Marusarz, Krzysiak, Pachabut, Bukowski Sz. (rezerwowi: Czernik, Cipta, Michniak, Kamiński, Krupa, Stopka, Kajmowicz)
Unia: Kania - Żegleń, Ciężak, Flaga, Gacek, Proszek, Święchowicz T., Bal, Święchowicz M., Sutor, Masłowiec (rezerwowy: Nowak)

35' GOL 1:0 Pachabut z wolnego i Wesołowski z powietrza po długim rogu
45' GOL 2:0 Pająk otrzymuje podanie i z 15 metrów piłkę pod łokciem brakmarza pakuje do bramki
46' GOL 3:0 Bukowski faulowany w polk karnym, Pająk egzekwuje bramkę myląc brakarza
52' GOL 4:0 Wesołowski wychodzi sam na sam i techniczną podcinką pokonuje bramkarza
59' GOL 5:0 Wiśniewski prostopadle do Bukowskiego ten precyzyjnie obok bramkarza
80 GOL 5:1 Złe wybicie obrońcy Czarnych, Flaga pod poptzerczkę z 10 metrów
84 GOL 6:1 Wesołowski z wolnego z 20 metrów po ziemi - piłka przecxhodzi przez ręce bramkarza

wo/ fot. Krzysztof Garbacz, Michał Adamowski

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale