AKTUALIZACJA W Mszanie Dolnej beniaminek z Jordanowa nie zdołał sprawić niespodzianki. Kapitalny pokaz walki do końca zaprezentowali gracze z Ludźmierza.

Babia Góra Lipnica Wielka – Orkan Raba Wyżna 1:7 (1:0)
1:6 Pałasz 82
1:7 Borzęcki 90 +3 z karnego
Babia Góra: A. Ignaciak (75 T. Ignaciak) – G. Antosiak, Targosz (68 Ł. Stopiak), Urban, Będkowski, Wontorczyk, Konieczny, Szczerba (72 Brenkus), T. Lach, Rypel, A. Stopiak
Orkan: M. Szklarz (58 Sarniak) – Świder (75 Kojs) , Kasiniak (75 Lenart), Borzęcki, Saleh, Worwa (65 Pątko), Sawina, Polak, Skawski (75 Gromczak), Trybuła, Filipek (75 Pałasz)

Po pierwszej odsłonie tego pojedynku ciężko było wskazać wyraźnego faworyta. Obie drużyny stwarzały dużo okazji, ale skuteczniejsi okazali się gospodarze. Po przerwie oglądaliśmy już zupełnie odmienioną drużynę z Raby Wyżnej, która w pełni wykorzystała szybkość swoich skrzydłowych. Ostatecznie beniaminek rozbił drużynę z Lipnicy, zdobywając w drugiej połowie aż 7 bramek!

Momenty były:
10 – Konieczny przymierzył pod poprzeczkę. Szklarz przerzuca ponad bramką.
12 – Uderzenie T. Lacha zblokowane przed linią bramkową!
16 – Filipek po prostopadłym zagraniu wychodzi sam na sam. Jego strzał z pierwszej piłki przelatuje obok lewego słupka.
17 – Ładna szarża Filipka lewą stroną, wrzutka na dalszy słupek zakończona główką Saleha ponad bramką.
22 – Wrzutka na dalszy słupek T. Lacha. Będkowski złożył się do szczupaka, a jego próbę z problemami na korner paruje Szklarz.
29 – Kocioł pod bramką Babiej Góry, dwukrotnie szczęśliwie interweniuje Ignaciak.
31 – Borzęcki zatrzymany w sytuacji sam na sam przez golkipera lipniczan.
34 – GOL 1:0! T. Lach podchodzi do rzutu wolnego z okolicy połowy boiska i wrzuca piłkę za kołnierz Szklarza!
44 – Z ostrego kąta na 5 metrze próbował Worwa, Igniaciak blokuje na róg.
45 – Saleh wrzuca z rzutu rożnego, strzał głową Polaka kapitalnie nad poprzeczką przenosi Ignaciak.
48 – GOL 1:1! Worwa ogrywa obrońcę na lewej stronie, po czym zagrywa na środek pola karnego. Borzęcki z bliska wpycha futbolówkę obok Ignaciaka.
51 – GOL 1:2! Ależ wejście Borzęckiego w drugą połowę! Tym razem z prawej strony ścina do środka i przełamuje dłonie bramkarza.
56 – A. Stopiak wylatuje z boiska po faulu na Szklarzu. Między słupkami Orkana konieczna jest zmiana.
66 – GOL 1:3! Saleh mija dośrodkowaniem blok defensywny rywala, a niespełna minutę po wejściu na murawę gola głową zdobywa Pątko.
71 – GOL 1:4! Borzęcki z linii końcowej posyła kontrujące podanie na piątkę do Trybuły. Piłka wystawiona jak na tacy bez problemu znalazła drogę do sieci.
76 – GOL 1:5! Tym razem Borzęcki podchodzi do rzutu wolnego na 30 metrze. Mocny strzał odbija się od poprzeczki, bramkarza i wpada za linię bramkową.
82 – GOL 1:6! Uderzenie Pałasza ze sporej odległości wpada za plecy rezerwowego golkipera Babiej Góry.
90 – Saleh przepięknym uderzeniem z dystansu stempluje poprzeczkę.
90 +3 – GOL 1:7! Rzut karny dla Orkana po faulu na Pątko. Mimo interwencji bramkarza, Borzęcki ponownie wpisuje się na listę strzelców.

Krokus Przyszowa – LKS Szaflary 2:1 (2:1)
0:1 Rusnarczyk 6 z rożnego
1:1 Kęska 34
2:1 Trela 45
Krokus: Hebda – A. Sosnowski, Nawieśniak, Pietrzak, W. Zieliński, K. Zieliński, Trela, R. Sosnowski, Kęska, Kożuch, Gołąb
Szaflary: Gawron – Francuz (80 Baboń), Kusper, Kichko, Kantor (46 Hreśka), Krupa, Rusnarczyk, Topór (46 Rusnak), F. Kamiński, Otręba, Stanczak (59 Mrowca)

Zaczęło się świetnie dla przyjezdnych. Szybko zdobyta bramka bezpośrednio z rzutu rożnego i bardzo duża łatwość w stwarzaniu sytuacji napawały optymizmem. Szyki Szaflarom popsuła złapana w 28 minucie czerwona kartka. Gospodarze zwietrzyli w tym swoją szansę i zdołali jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. Goście, mimo gry w osłabieniu mieli kilka okazji w drugiej połowie, jednak wynik nie uległ już zmianie.

3 - Rzut wolny gospodarzy w okolicy 20 metra. Pierwsza dobra interwencja Gawrona po bezpośrednim uderzeniu rywala.
6 – GOL 1:0! Kontra szaflarzan po której wywalczyli korner. Rusnarczyk idealnie dokręca z narożnika za plecy bramkarza!
22 – Strzał F. Kamińskiego stempluje poprzeczkę.
28 – Czerwoną kartkę ogląda Kichko. Szaflary ponad godzinę muszą radzić sobie w liczebnym osłabieniu.
34 – GOL 1:1! Kęska doprowadza do wyrównania uderzeniem w długi róg.
45 – GOL 2:1! Gola do szatni dla gospodarzy zdobywa Trela.
60 – Mrowca marnuje świetną okazję zaraz po zameldowaniu się na placu gry.

Słomka Siekierczyna – Huragan Waksmund 4:1 (2:1)
1:0 Bartłomiej Florek 26
2:0 Syktus 32
2:1 Byrnas 43 z karnego
3:1 Bartłomiej Florek 78
4:1 Zimirski 82 głową
Słomka: Król – M. Bubula, Hebda, Kornaś (46 Zimirski), Ociepka, P. Florek , Syktus, J. Florek (70 Grzyb), K. Wielek (90 D. Bubula), P. Wielek (90 Bronisław Florek), Bartłomiej Florek
Huragan: Byrnas – Mlak, Zagata (86 Mąka), Nogueira, Chowaniec, Mroszczak (41 Chmielak), Jurzec (46 Szwajnos), Kamiński (70 Siuty) , Mucha, Kolasa, Antolak

Kubeł zimnej wody spadł w pierwszej kolejce rozgrywek na głowy graczy z Waksmunda. Słomka nie przestraszyła się jednej z czołowych drużyn okręgówki ubiegłego sezonu i perfekcyjnie wykorzystała błędy przeciwnika.

8 – Nogueira wprost w bramkarza po rajdzie lewą flanką.
11 – Bramkarz Słomki wykazał się ponadprzeciętnym refleksem po uderzeniu Mlaka z głowy.
21 – Rajd Chowańca zakończony zgraniem do Kolasy. Ten w dogodnej okazji minimalnie obok słupka.
23 – Chowaniec przegrywa pojedynek sam na sam z Królem!
26 – GOL 1:0! Byrnas wypluwa piłkę przed siebie, gdzie Bartłomiej Florek wykorzystuje szansę.
32 – GOL 2:0! Kopia poprzedniej sytuacji. Byrnas z problemami paruje na poprzeczkę, a odbitą futbolówkę dobija Syktus.
43 – GOL 2:1! Nogueira faulowany w polu karnym rywala. Kontaktowego gola z „wapna” zdobywa Byrnas.
48 – Sam na sam z bramkarzem zmarnowane przez Chowańca.
78 – GOL 3:1! Bartłomiej Florek z około 40 metrów mija uderzeniem daleko wysuniętego od bramki Byrnasa.
82 – GOL 4:1! Po doskonałej wrzutce wynik spotkania strzałem z głowy ustala Zimirski.
89 – Byrnas uderza z rzutu wolnego. Bramkarz Słomki interweniuje skutecznie, broniąc również dobitkę Chowańca.

Turbacz Mszana Dolna – Jordan Jordanów 4:0 (1:0)
1:0 Gniecki 12
2:0 Lach 48
3:0 Szynalik 75
4:0 Gniecki 90+ 3
Turbacz: Kordeczka – Gniecki, Wacławik, Kaczor (82 Kowalczyk), Kubowicz (60 Haras), Mucha (82 Kokoszka), Szynalik (76 Lekki), Tarasek (76 Dawiec), Piekarczyk, Skolarus (82 Chorągwicki), Lach
Jordan: Sum – Burtan, Tyrpa (65 Kulak), M. Radoń (72 Porębski), Dziadkowiec, Gancarczyk, Jochymek (65 Wróbel), Ryś, Brzana, Drabik, K. Radoń

To nie był udany powrót Jordana do ligi okręgowej. Doświadczony Turbacz świetnie wykorzystał swoje sytuacje, stawiając twarde warunki gościom z Jordanowa. Gospodarze odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo, przyjezdni mogą żałować, że nie udało się im zdobyć chociaż honorowego trafienia.

12 – GOL 1:0! Gniecki z prawego narożnika szesnastki uderza skutecznie po długim rogu.
15 – Świetne zagranie ze środka w uliczkę do Taraska. Ten mając przed sobą wyłącznie Suma, przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
37 – Jochymek z dystansu wprost w dłonie Kordeczki.
42 – Najlepsza sytuacja Jordana w pierwszej odsłonie. Gancarczyk nawija obrońce na piątym metrze, ale jego uderzenie zostaje wybite z linii bramkowej!
48 – GOL 2:0! Płaskie dośrodkowanie z prawej flanki mija wszystkich defensorów gości i trafia pod nogi Lacha. Napastnik Turbacza bez problemu podwyższa wynik z najbliższej odległości.
74 – Poteżna bomba z rzutu wolnego stempluje poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kordeczkę!
76 – GOL 3:0! Spektakularny rajd Szynalika między obrońcami zakończony miękką wcinką nad golkiperem Jordana.
85 – K. Radoń uderza płasko z okolicy szesnastki obok lewego pręta.
90 +3 – GOL 4:0! Gniecki urywa się defensorom, po czym strzela pewnie w lewy róg bramki.

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Wiatr Ludźmierz 3:3 (2:0)
1:0 M. Grela (Łukaszczyk) 2
2:0 Gutt (Janczy) 37 głową po rożnym
3:0 M. Grela 61
3:1 Hrapkowicz 79 po wyrzucie z autu
3:2 Hagowski 83 głową po rożnym
3:3 Luberda 87 po rożnym
Zawrat: Bużek – W. Kuchta, Floryn, Janczy, J. Stasik, Łukaszczyk (72 Rzadkosz), M. Stasik, Kassowski (72 Buńda), Gutt, Cudzich, M. Grela
Wiatr: Ciszek – Zubek (68 K. Siuta), Chrobak, Hrapkowicz, Luberda, Chowaniec (68 Jankowski), Stopiak (22 Duda), Słowakiewicz, Karwaczka, Żółtek, Siaśkiewicz (43 Hagowski)

Zawrat może żałować końcówki tego spotkania. Gospodarze prowadzili trzema bramkami do 79 minuty! Wtedy to kosmiczny pościg zaczął notować Wiatr. Determinacja popłaciła, przyjezdni wyrównali trzy minuty przed końcem spotkania i uratowali cenny punkt na początku sezonu.

2 – GOL 1:0! Daleko wybita piłka przez Bużka zostaje przedłużona przez Łukaszczyka. W efekcie w dogodnej sytuacji znalazł się M. Grela, który lobuje Ciszka.
13 – Indywidualny rajd Chowańca między trzema defensorami. Niestety dla gracza Wiatru, jego strzał z 10 metrów mija światło bramki.
25 – Słowakiewicz uruchamia Żółtka prostopadłym podaniem. Uderzenie napastnika gości mija jednak słupek.
37 – GOL 2:0! Janczy dogrywa z narożnika na bliższy słupek. Dobrze ustawiony Gutt kieruje futbolówkę głową do siatki.
60 – Groźny strzał Łukaszczyka mija bramkę o centymetry.
61 – GOL 3:0! Sam na sam z Ciszkiem pewnie wykorzystuje M. Grela.
70 – Mocne uderzenie Karwaczki z trudem na korner paruje Bużek.
78 – Rzadkosz z okolicy 20 metra huknął w poprzeczkę!
79 – GOL 3:1! Po dalekim wyrzucie z autu w pole karne Zawratu, okazję wykorzystuje Hrapkowicz.
83 – GOL 3:2! Hagowski wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dając gola kontaktowego gościom!
87 – GOL 3:3! Co za historia! Wiatr odrabia straty za sprawą Luberdy, który przytomnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.