27.07.2022 | Czytano: 1136

MŚ. Brąz na początek

Na torze kajakowym w Augsburgu rozpoczęły się mistrzostwa świata w kajakarstwie górskim. Już w pierwszej konkurencji polskie kajakarki zdobyły medal w Augsburgu.

Biało-Czerwone zajęły trzecie miejsce w slalomie K1 drużynowo.  Brązowy medal wywalczyły Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska. Do triumfatorek, Niemek, straciły blisko sześć i pół sekundy. Nieco mniej zabrakło im do drugich Słowenek (2,48), ale i one okazały się poza zasięgiem.

Czempionat w Niemczech  potrwa do niedzieli, Polskę reprezentują cztery zawodniczki ( oprócz medalistek jeszcze Aleksandra Stach) i siedmiu zawodników ( z naszego regionu – Jakub Brzeziński w K1 i slalomie ekstremalnym, Michał Wiercioch w C1, Mateusz Polaczyk w slalomie ekstremalnym).