07.06.2022 | Czytano: 1926

Mistrzowska „jedenastka” (+zdjęcia)

W Elblągu odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców. W finałowym turnieju udział wzięło 13 zespołów. SP 11 Nowy Targ okazała się najlepsza w kraju.

Nowotarżanie od początku rozgrywek spisywali się bardzo dobrze. W fazie grupowej zwyciężyli z zespołami z Zielonej Góry (10:4) oraz
Nowinki (8:4). W kolejnym etapie turnieju podopieczni Bartosza Gotkiewicza pokonali 7:0 reprezentantów Szkoły Podstawowej Małe Walichnowy oraz 7:1 rówieśników z Poznania.

W półfinale drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 rozgromiła 13:4 drużynę z Godkowa i w finale mierzyła się z ekipą z Sanoka. W nim spotkały się drużyny, które prezentowały techniczny unihokej i były bardzo skuteczne pod bramką przeciwnika. Mecz wyrównany i bardzo emocjonujący. Sytuacja zmieniała się raz na korzyść nowotarżan, raz na korzyść sanoczan. Ostatecznie zawodnicy reprezentujący nowotarską jedenastkę zwyciężyli 5:4 drużynę z Sanoka i zdobyli tytuł najlepszej szkolnej drużyny w Polsce w kategorii dzieci.

Organizatorzy i sędziowie dokonali wyboru najlepszego zawodnika turnieju, którym został uczeń SP nr 11 w Nowym Targu - Bartosz Parszywka. Tytuł najlepszego strzelca turnieju wywalczył również nowotarżanin - Igor Kosmal.

- Cała drużyna zasłużyła na wielkie gratulacje, ponieważ każdy z zawodników swoją postawą i zaangażowaniem na boisku przyczynił się do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Na sukces złożyła się bardzo dobra technika zawodników, dobra motoryka, odpowiednie ustawienie
taktyczne, systematyczny trening oraz atmosfera w zespole. Uczniowie na boisku stanowili kolektyw, a co dla mnie jako trenera drużyny najważniejsze, czerpali radość z gry – podsumował Bartosz Gotkiewicz, trener mistrzowskiego zespołu.

Opiekun oraz uczniowie dziękują za możliwość uczestnictwa w turnieju Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, Rodzicom zawodników oraz MSZS w Krakowie.

Miano najlepszej drużyny wywalczyli: Bartłomiej Walicki, Jakub Pieprzak, Bartosz Parszywka, Igor Kosmal, Mieszko Szlachtowski, Maciej Marek, Patryk Węglarczyk. Opiekunem zespołu był Bartosz Gotkiewicz.