AKTUALIZACJA Spotkanie na szczycie drużyn walczących o nową 4 ligę zapowiadało się bardzo interesująco.

BKS Bochnia – Watra Białka Tatrzańska 2:0 (1:0)
1:0 Ochlust 23 z karnego
2:0 Musiał 81
Bochnia: Cierniak – Mazur, Janicki, Chlebek, Rachwalski, Juszczak, Łyduch, Ochlust (90 +2 Jastrzębski), Majcher, Skocz, Pilch (40 Musiał)
Watra: Kudła – Chmelenko, Martuszewski, Zaika, Wajsak, Uwakwe, Kuc (58 Dudek), Drobnak, Ł. Młynarski, Drozd (46 Łukaszczyk), Klisiewicz

Każda seria musi kiedyś się skończyć. Watra traci punkty z jednym z outsiderów ligi. Ten wynik to duża niespodzianka, biorąc pod uwagę ostatnią formę prezentowaną przez białczan.

Momenty były:
23 – GOL 1:0! Rzut karny dla gospodarzy. Kudła został zmuszony do kapitulacji po dobrym strzale Ochlusta.
75 – Czerwoną kartką ukarany Łyduch. Watra przez kwadrans będzie szukała szans na wyrównanie w liczebnej przewadze.
81 – GOL 2:0! Mimo gry w osłabieniu gospodarze podwyższają rezultat. Duża niespodzianka na stadionie w Bochni.

Wolania Wola Rzędzińska – Jarmuta Szczawnica 4:1 (1:0)
Bramka dla Jarmuty: Sidorczuk 85 z karnego
Jarmuta: Pietrzak – Barnaś, Dyląg (72 Drożdż), H. Michałczak, Kwit (75 Chowaniec), Noworolnik (70 Balogun), Sidorczuk, D. Michałczak, Kuziel, Faltyn (46 Żółtek), Wiercioch

Pierwsza połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu szczawniczan. Poza jednym momentem nieuwagi tuż po rozpoczęciu gry, Jarmuta prezentowała się nieźle i mogła żałować, że nie udało się zakończyć tej odsłony wyrównaniem. Po przerwie siły znacznie opadły, a rywal wszedł na wyższe obroty. W efekcie Wolania wbiła kolejne trzy gole. Na pocieszenie beniaminka pozostało honorowe trafienie Sidorczuka z rzutu karnego.

1 – GOL 1:0! Jedna z pierwszych akcji i już przenosimy się w pole karne Jarmuty. Po szybkiej klepce w bocznym sektorze gospodarze zdobywają gola.
23 – Noworolnik sprawdził czujność bramkarza Wolanii. Dobry strzał gracza gości, ale jeszcze lepsza interwencja golkipera.
50 – GOL 2:0! Mocne wejście gospodarzy po przerwie. Wywalczony rzut rożny kończy się drugim golem po dokładnym dośrodkowaniu.
55 – W sytuacji sam na sam bardzo blisko szczęścia był Wiercioch.
71 – GOL 3:0! Niewykorzystane sytuacje Jarmuty zemściły się. Wolania podwyższa prowadzenie po składnej akcji.
73 – GOL 4:0! Niespełna dwie minuty i kolejny cios w wykonaniu gospodarzy.
85 – GOL 4:1! Faulowany w polu karnym rywala był Sidorczuk. Sam poszkodowany wymierza sprawiedliwość zdobywając honorowe trafienie

Lubań Maniowy – Kolejarz Stróże 2:0 (0:0)
1:0 Firek (Jandura) 60 po rzucie rożnym
2:0 Pluta (Diaz) 76
Lubań: Sikora – Górecki, Firek, Ligienza, Zawiślan (85 Kołodziej), Pluta, Jandura, Magdziarczyk (50 Mańko), Duda (75 Diaz), Mrówka (82 Wróbel), Kasperczyk (77 Skydan)
Kolejarz: Lepucki – J. Krok, J. Krok II, Michalik (70 Nalepa), Kmak, M. Matusik, D. Matusik, Olszewski, Petryla (83 Kalisz), Gruca, Niepsuj

Lubań umacnia swoją pozycję w czołówce i nie ustępuje Limanovii w walce o drugie miejsce w tabeli. Na pierwsze trafienie w meczu czekaliśmy równo godzinę, triumf maniowian w 76 minucie przypieczętował Pluta.

60 – GOL 1:0! Z narożnika dogrywa Jandura. Swoje warunki w polu karnym wykorzystuje Firek, który kieruje piłkę obok bezradnego Lepuckiego.
76 – GOL 2:0! Diaz w uliczkę do Pluty. Dynamiczne wejście skrzydłowego zakończone precyzyjnym uderzeniem.

Wierchy Rabka – Zdrój – Limanovia Limanowa 0:4 (0:0)
0:1 Palacz 51
0:2 Bandarenka 68 głową po rzucie rożnym
0:3 Kurczab 90
0:4 Kościółek 90+4
Wierchy: Żuk – Witek, Jeziorski, Lutsenko (80 Bartos), Misiura (65 Kościelniak), Dudek, Dara (80 Florek), Majeran, Czubin (61 Pazurkiewicz), Kęska (70 Rzadkosz), Wójcik
Limanovia: Mastalerz – K. Mus, G. Mus 87 Buczek), Skrzatek, Bandarenka, Kościółek, Nabiyew (72 Wojtaszek), Krzyżak (82 Nyzhnyk), Kurczak, Matras (87 Uchacz), Palacz (60 Pławecki)

Pierwsza połowa niestety rozczarowała. Nie oglądaliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji, gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska. Najlepszą okazję na zdobycie gola w 40 minucie miał Nabiyew. Po przerwie wszystko ułożyło się fatalnie dla Wierchów. Szybko stracona bramka plus czerwona kartka Witka po godzinie gry, podcięły skrzydła gospodarzom. Limanovia dominowała i w końcówce rozbiła rywala bez żadnych skrupułów.

2 - Pierwszy ofensywny wypad rabczan pod pole karne rywala. Na mocne dośrodkowanie na ósmym metrze czaił się Majeran. Obrońca Limanovii w ostatniej chwili uprzedził skrzydłowego Wierchów.
5 - Akcja przenosi się na połowę gospodarzy. Mający miejsce na prawej stronie Matras, decyduje się na uderzenie. PIłkę skierowaną w krótki róg bardzo pewnie wyłapuje Żuk.
12- Wierchy w natarciu. Składna wymiana podań w szesnastce między Majeranem, a Czubinem. Ten drugi niestety nie trafia czysto i w efekcie lekki strzał ląduje w dłoniach bramkarza.
13 - Kęska pocelował po dalszym słupku, zabrakło centymetrów.
25 - Rozpędzony Majeran nieprzepisowo powstrzymany przez K. Musa. Gracz Limanovii ogląda żółty kartonik.
34 - Moment brzydszej gry z obu stron. W żółtych kartkach mamy remis, ukarany zostaje Witek za powstrzymanie kontrataku rywali.
40 - Obiecująca szarża Nabiyewa. Zejście w pole karne blisko linii końcowej zakończone uderzeniem z ostrego kąta. Przytomne wyjście Żuka ratuje grużynę gospodarzy.
47 - Bezkompromisowo na bramkę ruszył Dudek. Po oszukaniu obrońcy, pomocnik rabczan uderza blisko lewego słupka.
49 - Dużo zamętu sieje dynamiczny Nabiyew. W ostatniej chwili obrońcy na wślizgu blokują jego strzał.
51 - GOL 0:1! Pozostawiony na prawej stronie Palacz nie wahał się długo z oddaniem strzału. Żuk odprowadził wzrokiem futbolówkę, która po odbiciu się od lewego słupka wpadła do siatki.
60 - Spięcie w polu karnym rabczan. W efekcie drugą żółtą kartkę ogląda Witek. Wierchy ostatnie pół godziny zagrają w osłabieniu.
62 - Kęska huknął mierząc w lewy górny róg. Spektakularną robinsonadą popisał się Mastalerz!
68 - GOL 0:2! Mocna wrzutka z rzutu rożnego. Na 5 metrze Bandarenka przymierzył z głowy obok interweniującego Żuka.
76 - G. Mus z lewej flanki dorzuca na dalszy słupek. Pierwszy kontakt z piłką notuje Wojtaszek uderzając głową tuż ponad poprzeczką.
90 - GOL 0:3! Wykładkę na 11 metr otrzymuje Kurczab. Bardzo pewne, mierzone uderzenie w prawy róg nie zostawiło szans Żukowi.
90+4 - GOL 0:4! Gracze Limanovii zabawili się w polu karnym rabczan. Wojtaszek zgrywa krótko do Kościółka, który mocnym strzałem przełamuje dłonie Żuka.