21.12.2021 | Czytano: 1391

Gladiatorzy z Metalki (+zdjęcia)

Absolwenci powrócili do bram Zespołu Szkół Technicznych i Placówek, aby po raz kolejny założyć sportowe stroje (niektórzy mieli małe problemy) i zmierzyć się z młodszymi kolegami z reprezentacji ZSTiP w towarzyskiej potyczce.


 
Obie drużyny  bardzo poważnie podeszły do konfrontacji. Widać było duże zaangażowanie, wolę walki i chęć rozegrania jak najlepszego meczu, co zaowocowało wieloma znakomitymi zagraniami, akcjami, rzutami oraz pięknymi paradami bramkarskimi.
 
Absolwenci z minuty na minutę zgrywali się ze sobą, co przełożyło się na ich dokładniejszą i efektywniejszą grę. Młodzież z Metalki oczywiście nie odpuszczała swoim starszym kolegom i również bardzo ambitnie walczyła, a także zaprezentowała kilka znakomitych zagrań, po których ręce same składały się do oklasków.  Z kronikarskiego obowiązku:  Absolwenci 35 bramek, Młodzież 30 trafień.


 
Bogusław Kalata (nauczyciel w ZSTiP):  - Bardzo się cieszę, że udało się rozegrać takie spotkanie, bo mecz był znakomitym widowiskiem sportowym oraz promocją piłki ręcznej. Piękne było to, że mogliśmy się wszyscy ze sobą spotkać oraz powspominać szkolne lata.  Oczywiście  wynik w takim meczu nie jest rzeczą najważniejszą, ale jak już  rozległ się pierwszy gwizdek, to emocji i walki na boisku nie brakowało.  Najważniejsze, że wszystko przebiegło w znakomitej atmosferze z poszanowaniem zasad fair play. Myślę, że takie spotkania staną się już tradycją, ponieważ młodzież od razu domagała się kolejnego meczu i możliwości rewanżu.


 
ZSTiP: Bartek Rzadkosz, Mateusz Gut (kapitan drużyny), Marcin Głowacz, Łukasz Koszarek, Jan Adamczyk, Piotr Budzyk, Michał Sowa, Jakub Kalata, Emanuel Janowiak, Igor Koczór, Kamil Zaliński, Paweł Długi, Patryk Gał, Dawid Szaflarski, Piotr Talaga.
Absolwenci: Paweł Świrski, Andrzej Galica ( kapitan drużyny), Oskar Stachoń, Paweł Skawiniak, Piotr Skawiniak, Tomasz Gustab, Łukasz Sobański, Marcin Jarząbek, Tomasz Michniak, Kamil Dziedzina, Daniel Koszarek.

opr/sles

 

Komentarze

reklama