20.11.2021 | Czytano: 2760

IV liga: Mimo nerwówki, twierdza w Rabce pozostaje niezdobyta (+ zdjęcia)

Dunajec Zakliczyn po raz drugi w sezonie okazał się bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Wierchów. Było nerwowo i ciężko ale co najważniejsze - seria na boisku w Rabce została podtrzymana.

Wierchy Rabka – Zdrój – Dunajec Zakliczyn 1:0 (1:0)
1:0 Zgierski (Majeran) 11
Wierchy: Żuk – Witek, Jeziorski, Dara, Kościelniak, Lutsenko, Czubin, Zgierski (60 Wójcik), Majeran (90 Rzadkosz), Banik (73 Myrda), Pazurkiewicz (80 Kęska)
Dunajec: Grzesicki – Brzęk, Kołacz, Pawłowski, Smółka, Wójcik, Wzorek, Wójcik, Potępa (80 Ojczyk), Socha, Wieczorek

Pierwsze minuty to znaczna przewaga Wierchów. Akcja toczyła się głównie na połowie Dunajca, który bronił się ofiarnie po stałych fragmentach gry wywalczonych przez rabczan. Efektem dominacji była bramka zdobyta przez Zgierskiego. Najlepszą szansę, żeby podwyższyć wynik miał Pazurkiewicz, który został ostatecznie zatrzymany przez Grzesickiego. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia z obu stron. Dwie stuprocentowe sytuacje mieli gospodarze, później do głosu doszedł Dunajec, a samo spotkanie nieoczekiwanie wyrównało się. Sytuację Wierchów mocno skomplikowała również czerwona kartka dla Dary. Mimo osłabienia, rabczanie dochodzili do sytuacji i przeważali podczas ostatnich 20 minut gry, choć do końcowego gwizdka było bardzo nerwowo.

7 – Krótko rozegrany korner przez Czubina. Kościelniak wykłada do Majerana za szesnastką, a jego uderzenie z dystansu przechodzi obok lewego słupka.
11 – GOL 1:0! Majeran z lewego sektora posyła podanie wzdłuż piątki. Futbolówka przechodzi obronę Dunajca i trafia do Zgierskiego, który z bliska uderza przy prawym pręcie bramki.
15 – Kapitalne zagranie w uliczkę od Czubina. Witek z ostrego kąta uderza na bramkę ale ofiarnie na korner wybija Grzesicki.
18 – Pazurkiewicz z prawej flanki posyła górną piłkę na dalszy słupek. Osamotniony Zgierski z piątego metra główkuje prosto w ręce bramkarza.
25 – Dobra prostopadła piłka do Pazurkiewicza. Uderzenie po bliższym rogu instynktownie na korner paruje golkiper.
34 – Nieco wyrzucony na prawą stronę Socha decyduje się na strzał. Futbolówka przechodzi dobre kilka metrów od spojenia bramki.
48 – Pazurkiewicz przebił się w polu karnym i uderzył „z czuba” po długim rogu. Ponadprzeciętnym refleksem wykazał się Grzesicki, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką!
49 – Korner dla Wierchów. Dośrodkowanie strzałem z głowy kończy Jeziorski. Cała bramka zatrzęsła się po tym jak ostemplowana została poprzeczka!
52 – Po przechwycie w środku boiska z szybka kontrą rusza Dunajec. Wykładka z lewej strony do Wzorka, który huknął z piątego metra. Żuk pokazuje ogromną klasę broniąc spektakularnie!
61 – Druga żółta kartka dla Dary. Wierchy muszą radzić sobie w osłabieniu.
64 – Korner dla Dunajca. Wrzutka na bliższy słupek, gdzie gracz gości uderza głową. Dobrze ustawiony Żuk z trudem paruje, a obrońcy wybijają na kolejny rzut rożny.
65 – Wzorek po rzucie rożnym uderza na trzecim metrze z woleja ponad poprzeczką.
73 – Majeran przebił się prawą stroną ale uderzył zbyt czytelnie po dalszym słupku. Bramkarz bez problemu wyłapuje.
76 – Kolejny zbyt czytelny strzał. Tym razem Pazurkiewicz zatrzymany przez golkipera Dunajca.
78 – Czubin przytomnie przerzuca na druga stronę pola karnego do Witka. Potężna bomba z woleja została przecięta ofiarnie przez jednego z defensorów.

Okocimski KS Brzesko – Jarmuta Szczawnica 3:2 (1:0)
1:0 Kostecki 5
1:1 Weber 65
2:1 Zakareya 73
2:2 Kuziel 80 z karnego
3:2 Kuliszewski 83
Jarmuta: Możdżeń – Dyląg, H. Michałczak, Barnaś, Drożdż, D. Michałczak, Sidorczuk, Mańko, Weber, Kuziel, Wiercioch

Ponownie do zgarnięcia punktów zabrakło niewiele. Niestety nie zmienia to faktu, że szczawniczanie pod koniec roku notują kolejną porażkę. Przyjezdni od pierwszych minut byli zmuszeni gonić wynik, dwukrotnie ta sztuka im się udała, jednak na odpowiedz po 83 minucie zabrakło już czasu.

5 – GOL 1:0! Na strzał z dystansu decyduje się Kostecki. Dobrze ułożona stopa i w rezultacie piłka ląduje w górnym rogu bramki Jarmuty.
65 – GOL 1:1! Próba dalekiego wybicia golkipera Okocimskiego kończy się dużym błędem. Futbolówka odbita od nogi Webera zmierza wprost do siatki.
73 – GOL 2:1! Składna akcja gospodarzy. Wymiana podań zakończona celnym uderzeniem z najbliższej odległości.
80 – GOL 2:2! Faulowany w polu karnym gospodarzy był Sidorczuk. Z jedenastego metra skutecznie uderza Kuziel.
83 – GOL 3:2! Nieporozumienie defensorów Jarmuty wykorzystuje Kuliszewski.

Wolania Wola Rzędzińska – Lubań Maniowy 1:0 (0:0)
Lubań: Świerad – Firek, Noworolnik (70 M. Sikora), Zawiślan, Chlipała, Jandura (85 Jazgar), Pluta, P. Duda, Magdziarczyk (65 Wróbel), Mrówka, Kasperczyk

Lubań już bez trenera Grzegorza Hajnosa przegrywa wyjazdowy mecz z Wolanią. Gospodarze odnoszą siódmą z rzędu wygraną, a dziś nie pozwolili wiceliderowi na zdobycie choćby jednego trafienia. Sami decydującego gola ustrzelili w 70 minucie po podręcznikowo wyprowadzonym kontrataku.