03.10.2021 | Czytano: 1862

Pięć medali (+zdjęcia)

W Limanowej odbył się Puchar Polski IKO Nakamura Polish Open 2021. W turnieju rywalizowało 288 karateka z 29 ośrodków z całej Polski z czterech organizacji karate - So Kyokushin, IKO Nakamura, Shinkyokushinkai, WKB.

Turniej zorganizowany został na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja dała kibicom i zawodnikom wielu wrażeń. Nowotarski Klub Karate Yokozuna, pod przewodnictwem trenerskim Ewy Pawlikowskiej 4 Dan,  reprezentowało 8 zawodników tj. Adam Gniadek, Franciszek Kamiński, Jan Kamiński, Hubert Kaczor, Maksymilian Ligas, Bartłomiej Wójciak, Patryk Wójciak i Wojciech Królczyk. Cała ekipa spisała się bardzo walecznie przywożąc z turnieju pięć medali w konkurencji kumite - dwa  srebrne i tyleż  brązowych. Srebro zdobyli: Adam Gniadek, Wojciech Królczyk oraz Bartłomiej Wójciak natomiast brązowe krążki zawisły na szyjach -  Franciszka i Jana Kamińskich. Dodatkowo Adam Gniadek, Jan Kamiński i Franciszek Kamiński przeszli do finałów w konkurencji kata.  Jednakże cała trójka uplasowała się tuz za podium, na czwartych miejscach.